Zaloguj się | Rejestracja

wJANki w Górznie

niedziela, 26 czerwca 2022 r., godz. 15:05  |  Wersja do druku

Kultywowane od lat, tradycyjne i oryginalne wJANki 2022, w tym roku pojawiły się na górznieńskim rynku w sobotę, 25 czerwca. Jak zwykle było klimatycznie, a pogoda popisała się słoneczną aurą. Mieszkańcy powiatu i turyści mogli poczuć magię tego dnia i korzystać z niej do woli.Jak co roku lokalni rzemieślnicy proponowali liczne warsztaty. Można było wić wianki, praktykować u kowala, nauczyć się szycia. Byli producenci wyrobów z wikliny, a także warsztaty wikliniarskie i ceramiczne. Każdy z warsztatów był dostępny za darmo przez czas trwania festynu. Stoisko edukacyjne wraz z konkursem przygotował także Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Od 15:00 do 20:00 dostępna była przestrzeń z grami i zabawami dla najmłodszych oraz kącik wędrownych kuglarzy. Smakowite dania, przekąski i słodycze przygotowały jak zwykle koła gospodyń wiejskich, które zawsze oferują bogaty asortyment. Można było kupić kolorowe kwiaty, ceramikę, liczne rękodzieło i różnorodne krzewy. Nie zabrakło też dobrej muzyki. Duet BAKS DUO grający na klarnecie i akordeonie zapewnił wJANkowy klimat.

Organizatorzy przewidzieli konkurs na najbardziej aktywnego uczestnika festynu. Na początku można było odebrać w jednym ze stoisk specjalny kupon, na którym uczestnik gromadził pieczątki potwierdzające udział w warsztatach. Po odwiedzeniu odpowiedniej liczby miejsc, podpisaniu kuponu i złożeniu we wskazanym miejscu, taki kupon uczestniczył w losowaniu nagród niespodzianek.
Nad bezpieczeństwem całości czuwali strażacy z OSP Górzno.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie Krzysztof Magdziak powiedział nam: - To już po raz ósmy zorganizowaliśmy wJANki w Górznie. W roku 2013 zorganizowaliśmy Sobórkową Noc nad jeziorem, to był początek. Następne imprezy były już na rynku w Górznie. To impreza, gdzie wystawiają się lokalni rzemieślnicy, gdzie swoją ofertę pokazują koła gospodyń wiejskich z terenu miasta i gminy Górzno. Muzyka jest tylko w tle i uważamy, że to ma sens. To rodzaj festynu dla malucha, rodzica i seniora. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Górznie. Wspierają nas Urząd Miasta i Gminy Górzno, OSP w Górznie, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, koła gospodyń wiejskich z naszego terenu, lokalna policja i wiele innych instytucji. Wszystkie warsztaty są darmowe. Są konkursy i nagrody, a także lokalne przysmaki. Mamy też smakołyki ukraińskie. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić na warsztaty teatralne "Lato w teatrze", które odbędą się w Górznie w dniach 31 lipca - 13 sierpnia. Są one w formie półkolonii, sześć godzin warsztatów dla dzieci, które chcą poznać artystyczne tajniki. Zapraszam do Górzna.

wJANki w Górznie:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej