Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica inwestuje

poniedziałek, 06 czerwca 2022 r., godz. 08:17  |  Wersja do druku

Budżet inwestycyjny na 2022 rok przeznaczył na inwestycje gminne największe fundusze w historii Gminy Brodnica. To kwota ponad 22 mln złotych i będzie to rekordowy rok, w którym na inwestycje przeznaczone są tak duże środki. Dla porównania budżet na rok 2020 obejmował wydatki inwestycyjne na kwotę 14,2 mln złotych, plan inwestycyjny na rok 2021 - 14,031 mln zł.Przedstawiamy przegląd głównych inwestycji w roku 2022 na terenie gminy Brodnica. To rekordowy rok, w którym na inwestycje przeznaczone są tak duże środki.

1. Modernizacja przepompowni ścieków w Karbowie- inwestycja zakończona.
2. Stacja podnoszenia wody Bartniki- inwestycja zakończona.
3. Modernizacja Hydroforni Szymkowo-w trakcie realizacji.
4. Budowa sieci wodociągowych w Kominach-przygotowywanie dokumentacji projektowej.
5. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Szabdzie i Kominach- przygotowywanie dokumentacji projektowej.
6. Przebudowa dróg osiedlowych ul. Willowa, ul. Sportowa, ul. Rumiankowa, ul. Pszeniczna w Karbowie oraz ul. Działkowa na Wybudowaniu Michałowo- w trakcie realizacji.
7. Przebudowa nawierzchni drogi Szabda (od DK15 do świetlicy w Szabdzie)- przygotowywanie dokumentacji projektowej.
8. Modernizacja dróg tzw. „spryski” na terenie Gminy Brodnica (w Kruszynkach od ul. Rataja przez byłe PGR Kruszynki do granicy z gminą Bobrowo, w Podgórzu ul. Śliwkowa, w Mszanie tzw. „Trakt Napoleoński”) - przygotowywanie dokumentacji projektowej.
9. Budowa parkingu w Gorczenicy - w trakcie prac przetargowych.
10. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej i drogi ul. Jęczmienna- przygotowywanie dokumentacji projektowej.
11. Modernizacja drogi w Szymkowie- przygotowywanie dokumentacji projektowej.
12. Dotacja dla miasta Brodnica-drogi miejskie przy granicy z gminą-przygotowana do przekazania do miasta Brodnicy (na ul. Polną i ul. Siewną).
13. Dotacja dla powiatu brodnickiego na modernizację dróg powiatowych – przygotowane do przekazania do Powiatu (na ul. Olsztyńską, która jest w trakcie realizacji i na dokumentację modernizacji drogi Szabda-Mszano, która też jest w trakcie realizacji).
14. Budowa oświetlenia na terenie gminy: odcinki na ul. Polnej, w Cielętach, z Gorczenicy do Komin i w Szabdzie przy ul. Na Belfort - zrealizowane; odcinek z Podgórza do Szczuki - w trakcie realizacji; odcinek w Mszanie (przy drodze powiatowej) oraz w Szabdzie „Cegielni”, Szczuce i w innych pojedynczych lokalizacjach - w trakcie projektowania.
15. Wiata i parking nad jeziorem w Szczuce - w trakcie realizacji.
16. Boiska sportowe przy SP Szabda, SP Szczuka oraz Karbowo - w trakcie uzgodnień projektowych.
17. Trwają prace projektowe, opracowywanie koncepcji przebiegu dróg: Moczadła ul. Tulipanowa – Podgórz ul. Orzechowa; drogi Szymkowo - Gortatowo; osiedle „kwiatowe” w Karbowie (między innymi ul. Irysowa oraz pozostałe ulice na tym osiedlu); Kominy tzw. osiedle „ptasie”.
18. Inwestycje niefinansowane przez gminę Brodnica a realizowane na terenie Gminy Brodnica – trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Niewierzu przy DK15 (inwestycja realizowana przez GDDKiA).

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica


Gmina Brodnica inwestuje/fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej