Zaloguj się | Rejestracja

Bal seniorów w Brzoziu

wtorek, 23 listopada 2021 r., godz. 11:14  |  Wersja do druku

19 listopada 2021 r. w restauracji Kalchem w Brzoziu odbył się Bal Seniora. Tym razem zabawa zorganizowana była z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora obchodzonego 14 listopada oraz nadchodzących Andrzejek.Klub Seniora funkcjonuje od 2020 roku i powstał z inicjatywy Wójt Gminy Brzozie Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej, a Gmina Brzozie pozyskała na ten cel prawie milion złotych z dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Seniorzy spotykają się regularnie we wtorki i czwartki, poza tym uczestniczą w licznych wyjazdach krajoznawczych, do kina i na koncerty. Aktywnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych na terenie gminy Brzozie, wzięli udział w Narodowym Czytaniu w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie oraz czytali wiersze patriotyczne przy okazji uroczystych obchodów Święta Niepodległości 11 listopada.

Gospodarzami Andrzejkowej Zabawy Klubu Seniora była Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Raczkowska, uroczystość natomiast poprowadziła tradycyjnie Halina Borkowska, opiekun Klubu Seniora.

Na bal przybyli: w imieniu Pani Minister Anny Gembickiej Arkadiusz Orłowski, przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz wraz z radnymi, pracownicy Klubu Seniora, Dominika Sakowicz, prezes Fundacji Rozwój i Edukacja w Górznie – partner projektu, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także członkowie Zespołu Wokalno-Teatralnego "Wszyscy Razem".

Seniorzy rozpoczęli bal walcem, który ćwiczyli z instruktorem tańca Markiem Tęgowskim na zajęciach tanecznych w Klubie Seniora. Następnie wraz z zespołem "Wszyscy Razem" zaprezentowali występ kabaretowy, który rozbawił publiczność. Niespodzianką dla wszystkich była Zabawa Andrzejkowa, w którą seniorzy zaangażowali gości podczas balu.

Źródło: Anna Michalak UG Brzozie

Seniorzy z Brzozia bawili się na Andrzejkach/fot. nadesłane:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej