Zaloguj się | Rejestracja

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie brodnickim

wtorek, 23 listopada 2021 r., godz. 10:14  |  Wersja do druku

Miniony weekend przyniósł w powiecie brodnickim największe dobowe skoki liczby osób zakażonych od wiosny tego roku. W sobotę, 20 listopada, pozytywny wynik zakażenia wirusem SARS CoV-2 potwierdzono u 42 kolejnych mieszkańców, a w niedzielę, 21 listopada, potwierdzono taki sam wynik u nowych 42 osób. Według danych Ministerstwa Zdrowia z ostatniego miejsca pod względem dobowej liczby zakażeń wskoczyliśmy na miejsce trzecie i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach może być jeszcze gorzej.- W naszym regionie przybywa szpitali, w których zaczyna brakować miejsc dla pacjentów z Covid-19, przez co placówki są zmuszane do przekształcania kolejnych oddziałów w covidowe - informuje starosta brodnicki Piotr Boiński. - Stworzony przez brodnicki szpital 24-łóżkowy (z dwoma respiratorowymi) oddział dla pacjentów z Covid-19, który został szybko zapełniony, decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 18 listopada br. ma zostać powiększony do 50 łóżek, w tym sześciu respiratorowych. Tymczasem 90 procent pacjentów, którzy trafiają na oddział covidowy, to osoby niezaszczepione – zwraca uwagę starosta.

Dane Ministerstwa Zdrowia dla powiatu brodnickiego o przebiegu epidemii nie pozostawiają złudzeń - czwarta fala przybiera na sile, co widać po dynamice wzrostu zakażeń. Obecnie mamy 211 zakażonych naszych mieszkańców, 8 osób jest hospitalizowanych, w izolacji przebywają 203 osoby, a obowiązkowi kwarantanny poddanych jest 573 mieszkańców.

- To znowu około stuprocentowy skok od ostatniego komunikatu - zaznacza przewodniczący Zarządu Powiatu w Brodnicy.

Według aktualnych danych Ministerstwa Zdrowia oraz historycznych, liczba zakażonych od początku pandemii w naszym powiecie wzrosła do 5445, a ozdrowieńców do 5106. 18 listopada br. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny zgon pacjenta z potwierdzonym dodatnim wynikiem Covid-19. To już 128 naszych mieszkańców od początku pandemii.

Trudno też ocenić, jakie jest obecnie zainteresowanie szczepieniami. Portal www.gov.pl›web›szczepienia-gmin wstrzymał informowanie o tych danych do końca listopada. Brak aktualizacji wynika z zakończenia konkursu Najbardziej Odporna Gmina i Rosnąca Odporność. Tak więc wskaźnik zaszczepienia mieszkańców powiatu brodnickiego na tę chwilę zatrzymał się na poziomie 50,91 proc. lokalnej populacji.

- Żywimy nadzieję, że zgodnie z obietnicą aktualizacja danych zostanie wkrótce wznowiona - powiedział starosta Boiński.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej