Zaloguj się | Rejestracja

Powitanie wiosny w Świedziebni

czwartek, 03 kwietnia 2014 r., godz. 09:54  |  Wersja do druku

Wiosna to jedyna pora roku, którą witamy wesoło, mając za sobą długą i ciemną zimę kojarzoną zazwyczaj z przesiadywaniem w domu. Nic więc dziwnego, że gdy przyroda budzi się do życia, to wszyscy nabieramy ochoty na wesołe zabawy. Tak też było w Szkole Podstawowej w Świedziebni.Wiosna jest niezwykłą porą roku. Po długiej i ponurej zimie przyroda budzi się do życia, warto więc uśmiechnąć się i otrząsnąć z zimowego marazmu. Pod koniec marca, w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbyło się powitanie wiosny. Impreza klas IV-VI rozpoczęła się występem zespołu tanecznego pod kierunkiem Joanny Jackiewicz.

Przeprowadzono liczne konkursy, zaprezentowano talenty taneczne, wokalne, kabaretowe i sportowe. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z klasy V b w układzie tanecznym.

Zgodnie z tradycją szkoły przygotowano plakaty o tematyce wiosennej, a przedstawiciele klas, które je wykonały - dokonali ich prezentacji. Pierwsze miejsca zajęły ex aequo klasy IV b i VI b.

Po zmaganiach "plakatowych"odbył się konkurs na wizję najlepszego stroju w roku 2099. Tu zwyciężyła klasa IV b, a w konkursie na strój wiosenny wygrał Maciej Jakubowski z klasy V b. Imprezę przygotowały Hanna Stefańska i Michał Straus.

reklama

Z okazji nadchodzącej wiosny odbył się apel, w trakcie którego uczniowie z klasy II a i II b, pod kierunkiem Danuty Szeptuch i Małgorzata Kowalskiej przygotowali przedstawienie dla klas I-III "Wiosenne przebudzenie". Na scenie pojawiły się kolorowe żabki, ptaszki i kwiatki w niezwykle starannie przygotowanych kostiumach, które pomogły wykonać wychowawczynie klasy.

Po przedstawieniu wszyscy uczniowie poszli tradycyjnie spalić Marzannę.

Źródło: SP w Świedziebni

Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej w Świedziebni:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama