Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa ul. Olsztyńskiej w Brodnicy

czwartek, 18 listopada 2021 r., godz. 10:30  |  Wersja do druku

W projekcie budżetu Powiat Brodnickiego na 2022 rok wśród wydatków inwestycyjnych znalazła się przebudowa drogi powiatowej Brodnica – Karbowo na odcinku od ul. Olsztyńskiej do ul. Żmijewskiej. Inwestycja, której koszt szacowany jest na 3 778 675 zł obejmować będzie wykonanie nowej jezdni o szerokości 6 metrów wraz z 3 metrową ścieżką pieszo – rowerową na całej długości ul. Olsztyńskiej, czyli od skrzyżowania przy SP nr 2 do skrzyżowania z ul. Żmijewską.Gmina Brodnica pisze:

Bardzo ucieszyła nas wiadomość, że w projekcie budżetu Powiat Brodnickiego na 2022 rok wśród wydatków inwestycyjnych znalazła się przebudowa drogi powiatowej Brodnica – Karbowo na odcinku od ul. Olsztyńskiej do ul. Żmijewskiej. Bardzo zależy nam na realizacji tej inwestycji i dlatego też w naszym projekcie budżetu zarezerwowaliśmy środki – 700 000 złotych na dotację dla Powiatu Brodnickiego na modernizację dróg powiatowych.

Inwestycja, której koszt szacowany jest na 3 778 675 zł obejmować będzie wykonanie nowej jezdni o szerokości 6 metrów wraz z 3 metrową ścieżką pieszo – rowerową na całej długości ul. Olsztyńskiej, czyli od skrzyżowania przy SP nr 2 do skrzyżowania z ul. Żmijewską.

Kolejną dobrą informacją jest to, że w tym projekcie budżetu Powiatu znalazły się również środki na opracowanie dokumentacji technicznej dla przebudowy drogi powiatowej nr 1820C na odcinku Szabda – Mszano.
W tym miejscu Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski chciałby bardzo podziękować w imieniu mieszkańców Zarządowi Powiatu ze Starostą na czele oraz zwrócić się z prośbą do Radnych Powiatowych o przychylność i zaakceptowanie tych inwestycji podczas uchwalania budżetu na 2022 rok.


Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej