Zaloguj się | Rejestracja

Dodatkowe środki dla lokalnych przedsiębiorców

środa, 10 listopada 2021 r., godz. 12:30  |  Wersja do druku

Prawie 50 milionów złotych zostanie przekazanych na uruchomienie nowych firm, rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej oraz aktywizację mieszkańców terenów wiejskich 20 Lokalnym Grupom Działania z naszego regionu. Wśród nich znalazła się LGD Pojezierze Brodnickie.W środę (10 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie aneksów do "umów ramowych" zawartych między Zarządem Województwa a LGD. Przedstawicieli grup przywitał marszałek Piotr Całbecki, umowy wręczyła członkini zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

- LGD z naszego regionu z wielkim powodzeniem realizują powierzone im zadania i dzięki temu otrzymają dodatkowe środki, które trafią bezpośrednio do lokalnych przedsiębiorców – mówił gospodarz województwa.

Dodatkowe zasilenie budżetów LGD jest możliwe w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Przekazane środki posłużą wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność oraz wsparciu na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Mogą być one wykorzystane do 2024 roku.

Fundusze trafią do mieszkańców z obszaru danej LGD i zostaną przeznaczone między innymi na rozpoczęcie i rozwijanie działalności gospodarczej. Dzięki uzyskanym środkom unijnym możliwy jest rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich objętych obszarem danej LDG. Mają szansę powstać nowe firmy. Dodatkowe pieniądze pozwolą także na rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i dróg lokalnych. Podjęte działania będą służyć mieszkańcom, turystom oraz pozytywnie wpłyną na wizerunek całego obszaru. Już pod koniec tego roku zostaną ogłoszone pierwsze konkursy na przyznanie pomocy. LGD otrzymają także środki wspierające własne funkcjonowanie oraz pozwalające na animację i aktywizację lokalnych społeczności.

Wartość dodatkowych środków na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju jest uzależniona od dotychczasowego poziomu wdrażania LSR i ilości podpisanych umów przez lokalne grupy.

Lokalne Grupy Działania to partnerstwa tworzone jako oddolna inicjatywa przez samych mieszkańców, organizacje pozarządowe lub samorządy. Aktywnie działając na rzecz lokalnych społeczności wspierają rozwój własnego regionu i promują go. Zajmują się problematyką gospodarczą, społeczną, kulturalną. Prowadzą działania służące ochronie środowiska, warsztaty i szkolenia, dbają o dziedzictwo historyczne i rozwój gmin. Działalność LGD przyczynia się do rozwiązywania problemów lokalnych społeczności, jak na przykład minimalizowanie bezrobocia. Takich grup jest w naszym regionie łącznie 28. Swoje inicjatywy realizują dzięki środkom europejskim w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przekazanych im dzięki instrumentowi "Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność" (RLKS).

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie" otrzymała:

Kwota dodatkowych środków na Poddziałanie 19.2 PROW [EUR] 414 000,00

Kwota dodatkowych środków na Poddziałanie 19.4 PROW 2014-2020 oraz kosztów bieżących i animacji [EUR] 49 680,00

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej