Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica laureatem konkursu EKO-ORŁY

czwartek, 28 października 2021 r., godz. 08:59  |  Wersja do druku

Konkurs EKO-ORŁY ma na celu wyróżnienie podmiotów zaangażowanych w działalność ekologiczną, popularyzację inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i gospodarki wodnej, a także promowanie nowatorskich rozwiązań mających istotny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego. Gmina Brodnica zajęła w nim 2 miejsce.We wtorek, 26 października 2021 roku, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Hotelu Filmar w Toruniu, laureaci i wyróżnieni IV edycji konkursu EKO-ORŁY otrzymali nagrody. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Ministra Klimatu i Środowiska. Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski uczestniczył w Gali konkursu, w którym Gmina Brodnica została wyróżniona w kategorii Adaptacja do zmian klimatu – Lider Programu Moja Woda.

Gmina Brodnica zajęła w nim 2 miejsce wśród wszystkich gmin województwa kujawsko-pomorskiego z wynikiem 3,08% złożonych wniosków w przeliczeniu na liczbę budynków jednorodzinnych. Ponadto zajęła 27 miejsce (na 2477 gmin w Polsce) w ogólnopolskim rankingu: Najaktywniejszych gmin w programie "Czyste Powietrze" w drugim kwartale 2021. W konkursie nagrodzono gminy, których mieszkańcy efektywnie włączyli się w realizację programu Czyste Powietrze i Moja Woda.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Gmina Brodnica laureatem konkursu EKO-ORŁY/fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej