Zaloguj się | Rejestracja

Umowa patronacka w CKZiU w Brodnicy

środa, 13 października 2021 r., godz. 09:03  |  Wersja do druku

W dniu 5 października 2021 roku została podpisana umowa patronacka pomiędzy SENI Spółką Akcyjną z siedzibą w Brodnicy a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. Dotyczy ona objęcia patronatem klas w zawodzie technik mechatronik. Dzięki umowie klasy patronackie będą miały zagwarantowaną praktyczną naukę zawodu w SENI.Uczniowie pod okiem instruktorów poznają nowoczesne techniki i technologie wytwarzania w rzeczywistych warunkach zakładu pracy, a nie tylko w szkolnej pracowni, nabiorą obycia w swoim zawodzie, niezbędnego w przyszłej pracy. Zakład SENI zadbał również o zmotywowanie uczniów do nauki, ponieważ zobowiązał się do ufundowania na zakończenie roku szkolnego nagród pieniężnych dla najlepszych uczniów, a także do zatrudnienia najlepszych absolwentów.

Umowa zobowiązuje szkołę do zapewnienia uczniom nauczania zgodnego z standardami kwalifikacji zawodowych, a dodatkowo do kształcenia kompetencji związanych z profilem pracy w SENI. Pomysł tworzenia klas patronackich – coraz bardziej popularny w całej Polsce – jest odpowiedzią na wymagania rynku pracy i dynamiczny rozwój technologii. Takie klasy przynoszą wiele korzyści uczniom, firmie i szkole. Uczniowie zyskują lepsze praktyczne przygotowanie do przyszłej pracy, większą motywację do zdobywania kompetencji zawodowych, a firma ma szansę stworzyć sobie grono dobrych pracowników. Umowy patronackie gwarantują szkole podnoszenie jakości kształcenia zawodowego, które musi być ściśle powiązane z rynkiem pracy i nie może ograniczać się nauki w salach lekcyjnych.

Umowę w obecności starosty bodnickiego Piotra Boińskiego podpisali: prezes Zarządu SENI Stanisław Kwiatkowski oraz dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski.

Źródło: Barbara Stefańska


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej