Zaloguj się | Rejestracja

Nowa sala i sztandar dla szkoły w Drużynach

piątek, 08 października 2021 r., godz. 09:58  |  Wersja do druku

1 października Szkoła Podstawowa im. Małgorzaty Sulek w Drużynach otrzymała sztandar i oddano do użytku nową salę gimnastyczną. Generalny remont rozpoczął się w 2020 roku. Rozbudowano szkołę o salę gimnastyczną wraz z zapleczem, salę lekcyjną, szatnie dla dziewcząt i chłopców oraz toalety.Uroczystość miała miejsce w nowej sali gimnastycznej. Odbywała się w obecności zaproszonych gości, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. W tej szczególnie ważnej i doniosłej uroczystości udział wzięli przedstawiciele i reprezentanci władz ministerialnych, powiatowych i lokalnych.

Impreza ta była długo oczekiwana i przygotowana z wielkim zaangażowaniem całej społeczności szkolnej: dyrekcji, nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników obsługi oraz straży pożarnej. Ogrom pracy włożono w uszycie sztandaru, przygotowanie wystroju sali gimnastycznej oraz kostiumów i rekwizytów dla uczestników artystycznej części uroczystości, ponadto wystawy obrazującej historię życia patronki szkoły Małgorzaty Sulek i powstania sali gimnastycznej.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli spędzili wiele godzin na przygotowaniu wszystkich elementów uroczystości . Po przywitaniu gości i przemowach dyrektor szkoły oraz wójta, odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi. Tym samym oficjalne otwarto nowo wybudowaną salę. Przecięcia wstęgi dokonali: Władysław Szulc w imieniu Anny Gembickiej – sekretarza Ssanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Alina Prokopowicz w imieniu Honoraty Krysiewicz – dyrektor Departamentu Programowania Prac Rządu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ryszard Włodarczyk – przewodniczący Rady Gminy Bobrowo, Paweł Klonowski – wójt gminy Bobrowo, Kamila Sobiech – dyrektor Szkoły Podstawowej w Drużynach, Agnieszka Ziółkowska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczennica Zuzanna Wawrzonkowska – przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

Na prośbę szkolnej społeczności nowy kompleks szkolny poświęcił proboszcz tutejszej parafii, ks. Andrzej Waks. Dyrektor korzystając z okazji otwarcia nowej sali gimnastycznej podziękowała wszystkim tym, którzy wnieśli wkład w budowę sali oraz udowodnili, że troszczą się o rozwój fizyczny i umysłowy uczniów. Serdeczne słowa podziękowania skierowała pod adresem sponsorów i przyjaciół szkoły, którzy przyczynili się do przygotowania ceremonii otwarcia nowej sali gimnastycznej i nadania sztandaru.

Centralnym momentem uroczystości był ceremoniał nadania sztandaru szkole. Nowo uszyty sztandar dyrektor Kamila Sobiech otrzymała z rąk pocztu sztandarowego złożonego z przedstawicieli Rady Rodziców. Radę Rodziców reprezentowali: Anna, i Michał Kamińscy oraz Dorota Muzalewska. Dyrektor przekazała sztandar pierwszemu w historii szkoły pocztowi sztandarowemu, do którego zostali wybrani uczniowie klasy 8: Aleksandra Panek, Michalina Ziółkowska i Jakub Mazur.

Przekazanie sztandaru poprzedziło ślubowanie członków szkolnego pocztu sztandarowego. Po przekazaniu nastąpiła krótka prezentacja sztandaru oraz opis jego elementów. Kolejną częścią ceremoniału było ślubowanie na sztandar przewodniczących klas, którzy dokonali tego aktu w imieniu całej społeczności uczniowskiej. Po zakończeniu ceremoniału nadszedł czas na zabranie głosu ze strony gości. Część oficjalną zakończyło uroczyste wyprowadzenie sztandaru.

W części artystycznej zgromadzeni na sali mogli obejrzeć występy, w które zaangażowani byli uczniowie ze wszystkich klas., Na zakończenie części artystycznej grupa uczniów wraz z dwójką naszych utalentowanych wokalnie absolwentów odśpiewali pieśń szkoły "Jak okiem sięgnąć". Zakończenia całej uroczystości dokonała dyrektor Kamila Sobiech, która w ostatnich słowach swojej przemowy zaprosiła wszystkich zgromadzonych do odebrania słodkiej pamiątki, nawiązującej do fragmentu historii Patronki.

Źródło: Natalia Motylicka Urząd Gminy Bobrowo

Nowa sala gimnastyczna i sztandar dla szkoły w Drużynach/fot. nadesłane:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej