XX Bieg po schodach w Górznie

poniedziałek, 04 października 2021 r., godz. 09:31  |  Wersja do druku

W sobotę, 2 października w Górznie, przy chłodnej i wietrznej pogodzie odbył się XX Bieg po schodach. Biegać każdy może i już kolejny raz zawodnicy udowodnili, że nie jest to wcale trudne. Dla każdego z ponad osiemdziesięciu uczestników przewidziano posiłek regeneracyjny i pamiątkowy magnes.

Pogoda typowo jesienna nie rozpieszczała temperaturą, gdy w Górznie zebrała się spora grupa uczestników w różnym wieku, żeby wziąć udział w XX Biegu po schodach. Jubileuszowy bieg miał się odbyć w ubiegłym roku, ale ze względu na epidemię Covid-19 został przeniesiony na rok bieżący. Biegi odbywały się w dwóch etapach, zawodników podzielono na trzy kategorie wiekowe:
  • III klasy szkoły podstawowej i młodsi
  • IV – VI klasa szkoły podstawowe
  • VII klasa szkoły podstawowej i starsi

Starsi biegali po schodach położonych przy ulicy Bożogrobców i na schodach prowadzących do Ośrodka Edukacji Ekologicznej WILGA (razem 282 stopnie), a młodsi biegali tylko do WILGI. O zwycięstwie decydowała suma wyników z dwóch biegów.

Wszystkich uczestników przywitał i zawody otworzył burmistrz Górzna Tomasz Kinicki, który powiedział: - Witam wszystkich zwolenników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spotykaliśmy sie na biegach po schodach już wiele razy, ta edycja jest jubileuszowa - dwudziesta. Miała się ona odbyć w zeszłym roku, ale z wiadomych powodów się nie odbyła. Dziękuję sponsorom i pracownikom urzędu i szkoły w Górznie. Zapraszam do biegania i oddaję głos sędziom, którzy przeprowadzą krótką odprawę techniczną. Powodzenia!

Zawody sprawnie przeprowadzili sędziowie Robert Sargalski i Jacek Warmiński. Humory dopisywały, kondycja również, co widać na zdjęciach zamieszczonych w galerii. Biegającym kibicował Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, który wręczał także puchary, dyplomy i pamiątkowe magnesy. Jak stwierdził burmistrz - jest to cykliczna impreza, która ma mobilizować mieszkańców do wysiłku i do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Puchary otrzymali także najmłodsza uczestniczka Wiktoria Wasielewska oraz najstarszy uczestnik Ryszard Drumiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe magnesy. Na zakończenie odbyło się losowanie 20 nagród niespodzianek, wśród wszystkich uczestników biegu. Sponsorami zawodów było Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. Urząd Miasta i Gminy Górzno oraz OEE WILGA. Organizatorami był Urząd Miasta i Gminy w Górznie oraz Zespół Szkół w Górznie.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA ufundował ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników, który bardzo się przydał na rozgrzewkę, temperatura bowiem nie rozpieszczała. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowane nagrody, a także wszystkim przybyłym za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Wyniki zawodów:

III klasy szkoły podstawowej i młodsi

dziewczęta

I miejsce Zofia Skarżyńska
II miejsce Michalina Zulewska
III miejsce Agata Domagalska

chłopcy

I miejsce Wiktor Wasielewski
II miejsce Filip Ostrowski
III miejsce Igor Kaczorowski

IV – VI klasa szkoły podstawowej

dziewczęta