Zaloguj się | Rejestracja

Zawody sportowo-pożarnicze w Brzoziu

wtorek, 21 września 2021 r., godz. 09:41  |  Wersja do druku

W niedzielne popołudnie 19 września w Brzoziu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Mimo niezbyt zachęcającej pogody, atmosfera była gorąca, a OSP Sugajno okazało się czarnym koniem zawodów.Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska wspólnie z Zarządem Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP zaprosiła na zawody sportowo - pożarnicze, które odbyły się w niedzielę, 19 września w Brzoziu.

W konkurencjach brało udział 7 drużyn, w tym jedna kobieca z Zembrza. Zawodnicy wzięli udział w dwóch konkurencjach - bieg sztafetowy i ćwiczenia bojowe. Za przygotowanie toru zgodnie z Regulaminem Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, odpowiedzialna była jednostka OSP z Wielkiego Leźna oraz OSP z Zembrza.

Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska powiedziała: - Po trzech latach przerwy w Brzoziu ponownie odbywają się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ każda jednostka OSP wystawiła swoją drużynę, mamy też jedną drużynę kobiecą z Zembrza. Myślę, że ta atmosfera, wraz z biesiadą, która odbędzie się po zawodach, będzie sprzyjała integracji strażaków ochotników. Nasze jednostki są bardzo prężne, cały czas dochodzą nowi członkowie i myślę, że takie zawody są doskonałą okazją, żeby kultywować te tradycje strażackie, sportowe i integrować jednocześnie środowisko lokalne. Na zwycięzców czekają puchary, a dla wszystkich drużyn biorących udział mamy identyczne nagrody, vouchery o wartości 400 zł oraz załącznik ufundowany przez sponsorów, którzy chcieli pozostać anonimowi, a jest to skrzynka piwa dla każdej drużyny. Impreza będzie cykliczna, ale w przyszłym roku odbędzie się wcześniej, przed wakacjami. Połączymy ją z festynem rodzinnym, żeby więcej osób mogło tu razem świętować.

Zawody sportowo – pożarnicze są przede wszystkim sprawdzianem sprawności organizacyjnej strażaków, ich sprzętu, a także kondycji i sportowego ducha. Zmagania drużyn przyniosły następujące wyniki:

1 miejsce - OSP Sugajno 108,37 pkt.
2 miejsce - OSP Brzozie 114,16 pkt.
3 miejsce - OSP Mały Głęboczek 130,45 pkt.
4 miejsce - OSP Wielki Głęboczek 137,27 pkt.
5 miejsce - OSP Wielkie Leźno 141,07 pkt.
6 miejsce - OSP Janówko 141,17 pkt.
oraz
1 miejsce - Kobieca Drużyna Pożarnicza Zembrze 149,98 pkt.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: poseł Paweł Szramka, w imieniu poseł Anny Gembickiej Arkadiusz Orłowski oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarniczej Waldemar Szrull. Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z przewodniczącą Rady Gminy Brzozie Marią Florkiewicz wręczyły wygranym puchary, a każda z drużyn otrzymała czek o wartości 400 zł, do wykorzystania w celu doposażenia jednostek.

Po zawodach był czas na ciepły posiłek. Na zawodników i kibiców czekały grochówka i kiełbaski z grilla.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Źródło: UG w Brzoziu

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Brzoziu:Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Brzoziu/fot. nadesłane:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej