Zaloguj się | Rejestracja

Wiadomości ze szkoły w Świedziebni

wtorek, 25 marca 2014 r., godz. 10:51  |  Wersja do druku

Czytanie książek jest drogą do lepszego rozumienia świata. Dlatego tak ważne jest by uczyć dzieci czytania książek, co w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie oczywiste. W SP w Świedziebni odbyło się "pasowanie na czytelnika" pierwszoklasistów. A dla umysłów ścisłych zorganizowano "Dzień Matematyki".W Świedziebni odbyło się uroczyste "pasowanie na czytelnika" uczniów klas pierwszych. W obecności starszych kolegów i koleżanek z klas I-III pierwszaki złożyły przyrzeczenie, że będą sumiennymi czytelnikami książek i częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej.

Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali wierszy przygotowanych przez koleżanki. Każdy z nich otrzymał też na pamiątkę spotkania - upominek w postaci książki, ufundowany przez Komitet Rodzicielski. Na zakończenie imprezy Wicedyrektor Szkoły Marlena Opaluch przeczytała wszystkim zebranym bajkę o sprytnym lisku, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Zwieńczeniem spotkania były pamiątkowe zdjęcia.

Pasowanie na czytelnika zorganizowało koło biblioteczne pod kierunkiem Renaty Cieciórskiej.

reklama

Jako, że matematyka jest królową nauk, o czym wszyscy wiedzą, w Szkole Podstawowej w Świedziebni zorganizowano "Dzień Matematyki" dla klas IV-VI. Uczniowie tych klas indywidualnie i drużynowo rozwiązywali zadania matematyczne.

Zwycięzcami turnieju okazali się:
  • Igor Duczmiński,
  • Maciej Jakubowski,
  • Jakub Dombrowski.
Każdy z uczestników otrzymał upominek, a drużyny pamiątkowe dyplomy.

Zadaniem każdej z klas było również przygotowanie plakatu pt. "Matematyka i ja". Tu zwycięską klasą okazała się IV b. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Źródło: Szkoła Podstawowa Świedziebnia

Pasowanie na czytelnika w Świedziebni:
Dzień Matematyki:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama