Zaloguj się | Rejestracja

"Mistrz Czytania" - konkurs w Świedziebni

czwartek, 20 marca 2014 r., godz. 09:17  |  Wersja do druku

Po raz kolejny uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni walczyli o tytuł "Mistrza Czytania". Każdy uczestnik oceniany był za płynność, tempo, intonację, poprawność i dykcję. Tytuły "Mistrzów Czytania" zdobyli Dominika Czarnecka i Mikołaj Kopczyński.W marcu w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbył się konkurs czytelniczy. Już po raz kolejny uczniowie klas drugich i trzecich ubiegali się o tytuł "Mistrza Czytania". W konkursie tym mogli wziąć udział dwaj przedstawiciele danej klasy, wyłonieni wcześniej przez wychowawców w wewnątrz klasowych eliminacjach.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym z nich uczniowie prezentowali przed komisją teksty otrzymane wcześniej do przygotowania w domu, a w drugim etapie prezentowali nowe, otrzymane podczas konkursu teksty, mając krótki czas do oswojenia się z nimi.

Każdy uczestnik konkursu oceniany był za płynność, tempo, intonację, poprawność i dykcję.

reklama

Do rywalizacji o tytuł "Mistrza Czytania" przystąpili:
  • Mateusz Brześkiewicz,
  • Michał Bejger,
  • Dominika Czarnecka,
  • Mikołaj Kopczyński,
  • Mateusz Sugalski,
  • Otylia Wojtarowicz,
  • Maksymilian Wojtarowicz.

Mali czytelnicy z dużym zaangażowaniem czytali poprawnie, płynnie, interpretując krótkie, choć nie pozbawione trudności teksty. Ponieważ poziom był wysoki, zdecydowano się na dogrywkę.

Ostatecznie tytuł "Mistrza Czytania" klas II zdobyła Dominika Czarnecka, a klas III Mikołaj Kopczyński. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia i słodkości.

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Izabela Jabłońska i Danuta Rysz-Matyja. Konkurs wpisał się w tradycję obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniów klas młodszych.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Świedziebni

Konkurs o tytuł "Mistrza Czytania" w SP w Świedziebni:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej