Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

czwartek, 08 kwietnia 2021 r., godz. 12:57  |  Wersja do druku

Ogrodowa dekoracja, aby spełniła swoją funkcję estetyczną musi harmonizować z otoczeniem. W przeciwnym razie stanie się kiczem bądź też przerostem formy nad treścią. Wybór figurek do ogrodu jest jednak duży i zawsze można znaleźć coś, co właśnie w naszym ogrodzie będzie odpowiednim elementem kompozycji.
Co zrobić, żeby odmienić ogród? Wystarczy naprawdę niewiele kamienna rzeźba lub fontanna, efektowne figurki, kilka donic, albo lampka lub zegar słoneczny schowane wśród roślin. Pomysłowym rozwiązaniem jest umieszczanie w ogrodzie ozdobnych figurek. Jest to przyciągający uwagę element dekoracji przestrzeni ogrodu, potwierdzający kreatywność jego właścicieli. Rzeźby i figurki wpisane są w estetykę ogrodów właściwie od wieków. Ustawiano je jako istotny element kompozycji, często nawet zlecano ich wykonanie artystom. Kiedyś jednak przywiązywano ogromną wagę do tego, aby doskonale pasowały do otoczenia. Dziś natomiast coraz częściej nie tylko nie wkomponowują się w otoczenie, ale wręcz nadają mu kiczowaty charakter. I w dużej mierze zależy to od tego, jakie figurki wybierzemy i gdzie je umieścimy.

Podczas wyboru elementów dekoracyjnych do ogrodu, powinniśmy pomyśleć o zachowaniu harmonii pomiędzy tym, co już w nim jest a tym, co chcemy dokupić. Dekoracja, aby spełniła swoją funkcję estetyczną musi harmonizować z otoczeniem. W przeciwnym razie stanie się kiczem bądź też przerostem formy nad treścią. Ze stylem wiejskim doskonale komponują się motywy odwołujące się do natury. W stylu romantycznym dobrze sprawdzą się natomiast aniołki czy figurki z piaskowca. Jeśli natomiast nasz ogród prezentuje styl minimalistyczny, wówczas dobrym rozwiązaniem będą figury o prostej formie i w stosowanym odcieniu.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ sprowadza piękne rośliny. Warto się skusić, ich urok kusi nieodparcie, a chęć posiadania ciekawego egzemplarza jest jak narkotyk. Duży wybór środków ochrony roślin, odżywek pozwala mieć pewność, że nasze rośliny będą zawsze piękne i obficie kwitnące. Warto pochylić się nad nowymi roślinami, których proste piękno potrafi zmienić ogród w tajemniczy zakątek.

Jak zawsze, w sklepie można uzyskać fachową pomoc i doradztwo we wszystkich sprawach dotyczących towarów znajdujących się w sklepie. Zapraszamy!

Centrum Ogrodnica DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-18:00. w soboty od 8:00-16:00.

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej