Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

poniedziałek, 22 marca 2021 r., godz. 08:26  |  Wersja do druku

W Górznie remontowany jest Gminny Ośrodek Kultury. Prace rewitalizacyjne prowadzone są w ramach projektu "Rewitalizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie wraz z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej rynku w Górznie".Rewitalizacja to nie tylko remonty. Jej celem jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian na obszarze części miasta, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało. Rewitalizacja to też praca z ludźmi, z lokalną społecznością. I nawet jeśli remonty budynków i przestrzeni publicznych są najbardziej efektowne – najważniejsze jest przezwyciężenie kryzysu społecznego.

Jak czytamy na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie:

Zakres realizacji projektu pn. "Rewitalizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie wraz z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej rynku w Górznie" wynika ze stwierdzenia kumulacji problemów społecznych na obszarze rewitalizacji Miasta i gminy Górzno. Dla obszaru, uchwałą nr XXXII/171/2017 Rady miejskiej w Górznie z dnia 21 grudnia 2017 roku przyjęto Gminny Program Rewitalizacji Miasta i Gminy Górzno na lata 2016 - 2023. Obszar rewitalizacji wyznaczono n obszarze miasta oraz na obszarach wiejskich sołectw Miesiączkowo, Zaborowo, Szczutowo i Szynkówko. Założeniem projektu jest podjęcie działań infrastrukturalnych na obszarze miasta Górzno, gdzie stwierdzono wysoki udział bezrobotnych, pozostających bez pracy ponad 24 miesiące, wysoki wskaźnik korzystających ze środowiskowej pomocy społecznej, większe zaawansowanie procesu starzenia się społeczeństwa niż na obszarze całego Miasta i gminy Górzno. Założeniem projektu jest przebudowa budynku użyteczności publicznej oraz zagospodarowanie przestrzeni rynku. Na przebudowę składać się będzie wykonanie nowej klatki schodowej, modernizację układu pomieszczeń na parterze oraz poddaszu, wykonanie nowej instalacji CO, elektrycznej oraz przeciwpożarowej.

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej rynku w Górznie obejmuje:
- wykonanie nowych ciągów pieszych z kostki i płyt granitowych
- wykonanie elementów małej infrastruktury - ławek, tablic informacyjnych na zdjęcia

Wydatki ogółem: 746 200,39 zł
Dofinansowanie razem: 563 370,04 zł
Wkład UE: 488 750,00 zł w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020 Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Wkład budżetu państwa: 74 620,04 zł.

Źródło: GOK w Górznie

Remont GOK-u/fot. GOK w Górznie:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej