Zaloguj się | Rejestracja

Prymusi Pomorza i Kujaw

czwartek, 18 marca 2021 r., godz. 12:53  |  Wersja do druku

Mają bardzo dobre oceny na świadectwie, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach. 211 uczniów szkół podstawowych i 433 liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego programu edukacyjnego "Prymus Pomorza i Kujaw'. Do najlepszych trafi łącznie blisko 1,8 mln złotych. Z częścią stypendystów spotkał się marszałek Piotr Całbecki"Prymus Pomorza i Kujaw" to jeden z trzech programów edukacyjnych realizowanych przez samorząd województwa. Gale dla stypendystów pozostałych – "Humaniści na start' i "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II" – odbędą się w kolejnych tygodniach. Wsparcie finansowe otrzyma w tym roku łącznie ponad 1,5 tysiąca młodych ludzi.

Marszałkowskie wsparcie skierowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów liceów, techników i szkół branżowych województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 644 młodych ludzi. Wśród nich jest 211 uczniów szkół podstawowych i 433 szkół ponadpodstawowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły, w jakiej uczeń pobiera naukę). Pieniądze będą wypłacane w dwóch transzach: pierwsza w marcu, kolejna na przełomie lipca i sierpnia.

Najliczniej reprezentowane szkoły to Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy i IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu. Wśród placówek, które mają co najmniej 10 stypendystów są szkoły z Inowrocławia (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej) oraz Włocławka (I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej).

Stypendyści z powiatu brodnickiego:

Oskar Kaliszer Szkoła Podstawowa Nr 7 w Brodnicy

Adam Pawłowski Szkoła Podstawowa Nr 7 w Brodnicy

Julia Leśniewska Szkoła Podstawowa w Górznie

Jakub Siuda Szkoła Podstawowa w Górznie

Wiktoria Bielawa III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

Wiktoria Brzozowska III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

Kamil Dobies III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

Hubert Malinowski III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

Wiktor Mickiewicz III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

Grzegorz Panek III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

Zuzanna Rozwadowska III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

Otylia Wójcik III Liceum Ogólnokształcące w BrodnicyŹródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Prymusi Pomorza i Kujaw/fot. Andrzej Goińsk:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej