Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

środa, 10 marca 2021 r., godz. 08:41  |  Wersja do druku

Od marca sadzimy cebulki kwiatów, które nie zimują w gruncie. Cebulki kwiatowe wiosenne to świetny sposób na kolorowy ogród. Sadzenie i pielęgnacja kwiatów cebulowych to zajęcie pracochłonne, ale większość ogrodników nie wyobraża sobie rabaty bez kwiatów takich jak: frezje, dalie, mieczyki, lilie czy irysy.



Pod koniec zimy wszyscy z niecierpliwością czekamy, aż będzie można posadzić cebule kwiatowe, które szybko zakwitną i obsypią nasz ogród pięknymi kwiatami o intensywnej barwie. Rośliny cebulowe głównie czerpią siłę do zakwitnięcia z cebuli, toteż przy sadzeniu cebul kwiatowych liczy się przede wszystkim głębokość sadzenia.

Kwiaty cebulowe możemy sadzić zarówno w doniczkach jak i w gruncie. Niektóre kwiaty cebulowe jak np. hiacynty możemy hodować w domu. W przypadku niektórych kwiatów cebulowych sadzonych wiosną, takich jak begonie, dalie czy kanny (pacioreczniki), termin kwitnienia przyspiesza się, sadząc rośliny do doniczek już w marcu. Do ogrodu wysadza się je pod koniec maja. Najszybciej, bo już od marca, na ogrodowe rabaty sadzi się lilie. Od drugiej połowy kwietnia sadzi się zaś cebule takich gatunków jak: mieczyk (gladiola), frezja ogrodowa, iksja, jakier, irys (kosaciec), krokosmia, liliowiec. Dopiero w maju zaś do gruntu wędrują: agapant, dalia, eukomis, ismena. Można także nadal sadzić mieczyki, lilie i liliowce.

Cebulki zawsze sadzimy wierzchołkiem do góry. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebulki. Zasadą jest sadzenie na głębokość trzykrotnej wysokości cebulki mierzonej od podstawy do wierzchołka. Pomiędzy sadzonymi cebulami powinien być zachowany kilkucentymetrowy odstęp, aby rośliny mogły się prawidłowo rozwijać, zarówno pod jak i nad ziemią. Cebule możemy również posadzić w plastikowym koszyczku do sadzenia cebul. Do koszyczka kładzie się kilka sztuk cebul. Takie posadzenie znacznie ułatwia zbiór cebul oraz zapobiega uszkodzeniu przy wykopywaniu ich z ziemi.

Duży wybór pięknych, dorodnych cebul kwiatowych pojawił się już w Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy. Nie odwlekajmy zakupów, bo teraz mamy wybór różnych gatunków i wiele kolorów. Są także koszyczki w różnych kształtach i wielkościach, w których możemy posadzić cebule. Pojawiła się również trawa różnego rodzaju, nawozy i odżywki.

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy otrzymamy fachową pomoc i zakupimy wszystko, co niezbędne jest nam w ogrodzie. Warto więc wybrać się na wiosenne zakupy.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 17:00. w soboty od 8:00 - 14:00.

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:

































reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej