Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Zbiczno

piątek, 05 marca 2021 r., godz. 10:01  |  Wersja do druku

Prezes WFOŚiGW w Toruniu Ireneusz Stachowiak i wójt gminy Zbiczno Magdalena Golubska podpisali porozumienie o współpracy w ramach programu "Czyste Powietrze". To 60 gmina w województwie kujawsko-pomorskim, która aktywnie włącza się w realizację tego programu.Program "Czyste Powietrze" to największy projekt proekologiczny, którego celem jest walka ze smogiem. Daje on możliwość dofinansowania wymiany starego pieca na nowy, bardziej ekologiczny oraz modernizacji instalacji centralnego ogrzewania. W programie tym każdy właściciel domu może otrzymać od kilku do nawet 37 tys. zł wsparcia, a kwota dotacji może pokryć od 30% do nawet 75% kosztów modernizacji sposobu ogrzewania.

Niestety, brak wiedzy, stosunkowo trudna procedura, skomplikowane formularze i długi czas oczekiwania na wypłatę powodują, że niewiele osób skorzystało dotychczas z tego programu. Dlatego rząd uruchomił system wsparcia dla samorządów, które utworzą punkty konsultacyjne programu "Czyste Powietrze" i będą pomagały mieszkańcom pozyskać dofinansowanie.

W ramach współpracy, gmina Zbiczno zamierza utworzyć punkt informacyjno-konsultacyjny, by pomagać mieszkańcom w wypełnianiu i rozliczaniu wniosków. Budżet programu na współpracę z samorządami, został zwiększony o 100 mln zł. Gminy zawierając porozumienia z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska otrzymają dodatkowe środki na tworzenie punktów informacyjnych dla swoich mieszkańców. Dodatkową zachętą dla samorządów gminnych jest również dofinansowanie na pokrycie kosztów ponoszonych przy realizacji porozumienia.

Źródło: Facebook Magdalena Golubska Wójt Gminy Zbiczno


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej