Zaloguj się | Rejestracja

Obostrzenia pozostają

poniedziałek, 11 stycznia 2021 r., godz. 16:07  |  Wersja do druku

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń i restrykcji o kolejne dwa tygodnie. Jedynym wyjątkiem będzie powrót do szkół uczniów klas 1-3. Restrykcje nie zostaną zaostrzone, ale będą obowiązywać przynajmniej przez kolejne dwa tygodnie.- Ważąc wszystkie za i przeciw, opierając się na modelach prognostycznych, doszliśmy do wniosku, że tym krokiem, najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III. Przeważyła opinia że szkody związane z nieprzebywaniem dzieci z klas I-III w normalnej grupie rówieśniczej jest wyższy niż ryzyko - powiedział Adam Niedzielski i dodał, że to jedyne "poluzowanie" obowiązujących restrykcji.

Równocześnie nie zapadła żadna decyzja o terminach luzowania obostrzeń. Wiadomo jedynie, że jako ostatnie "odmrożone" zostaną branże gastronomiczna i hotelarska, co może nastąpić w pesymistycznym scenariuszu dopiero na przełomie marca i kwietnia.

Brak decyzji o znoszeniu restrykcji oznacza, że przez kolejne dni obowiązywać będą obostrzenia, które zaczęły obowiązywać 28 grudnia. To:
  • zamknięte hotele (za wyjątkiem hoteli pracowniczych, funkcjonariuszy służb mundurowych i medyków podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz pacjentów)
  • zamknięte galerie handlowe za wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych i drogerii
  • zamknięte stoki stoki narciarskie
  • zamknięte bary i restauracje (brak możliwości spożycia posiłku wewnątrz lokalu)
  • 10-dniowa kwarantanna dla osób docierających do Polski zza granicy transportem zbiorowym
  • zakaz imprez okolicznościowych
  • zamknięte kluby fitness i siłownie
  • ograniczenia liczby osób w sklepachreklama

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej