Zaloguj się | Rejestracja

"Bestia ze wschodu"

poniedziałek, 11 stycznia 2021 r., godz. 10:11  |  Wersja do druku

Od jakiegoś czasu media straszą, że w Polsce może nas czekać atak zimy. Znad Syberii nadciąga "bestia ze wschodu". Ile w tym prawdy, a ile medialnego szumu? Okaże się w ciągu kilku następnych dni.Wciąż głośno jest na temat niezwykle mroźnego powietrza nazwanego "bestią ze wschodu", które niebawem miałoby nadejść do Polski. Silny wiatr, ujemne temperatury oraz śnieg ze wschodu mogą sprowadzić nad kraj masy polarno-kontynentalnego powietrza. Prognoza tzw. modelu Global Forecast System przewiduje, że zjawisko wystąpi w Polsce 16 stycznia, a 18 stycznia cały kraj znajdzie się pod wpływem mroźnych mas powietrza.

Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej uważa, że według aktualnych prognoz i analiz synoptyków IMGW, niczego takiego się nie przewiduje. Co prawda opady śniegu zwiększą się, ale temperatura nie spadnie aż do -40°C.

Z kolei Pomorski Alarm Pogodowy informuje:

- Do środy włącznie mamy notować temperatury oscylujące w okolicach 0 stopni Celsjusza, tymczasem po środzie mamy notować stopniowe ochłodzenie z minimum temperaturowym w okolicach następnego weekendu. Wówczas spływające do nas chłodne powietrze z północnego-wschodu miałoby przynieść temperatury rzędu -10, -12 stopni w ciągu dnia.

Doniesień o zimach stulecia pojawiało się już wiele. Teraz dołączyła "bestia ze wschodu", czyli wyż syberyjski, który ma sprowadzić trzaskające mrozy. Ale na razie napływające na przemian masy chłodnego powietrza z północy Europy i cieplejsze z zachodu i południa kontynentu powstrzymują zimę w wersji syberyjskiej. Może więc będzie to po prostu mroźny styczeń, który jednak z bestią nie ma nic wspólnego. Od niskich temperatur skutecznie odzwyczaiły nas poprzednie zimy, teraz więc czas zweryfikować stare przyzwyczajenia.


reklama

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej