Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

poniedziałek, 04 stycznia 2021 r., godz. 07:50  |  Wersja do druku

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi podbrodnickiej miejscowości, przy którym policjanci znaleźli środki odurzające i substancje psychotropowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 73 g amfetaminy i ponad 26 g marihuany.Do zdarzenia doszło w piątek, 1 stycznia w miejscowości Sosno. Około godz. 22:25 dzielnicowi z Brodnicy patrolując podległe miejscowości, zauważyli na parkingu leśnym zaparkowaną skodę, w której siedziało trzech mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować kierowcę oraz pasażerów pojazdu. W trakcie czynności, jeden z mężczyzn był nerwowy. Na pytanie policjantów, czy posiada coś nielegalnego, oznajmił, że ma "kilka gram marihuany". W odzieży wierzchniej 31-latka policjanci ujawnili woreczek z suszem roślinnym oraz dwa woreczki z białym proszkiem. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do brodnickiej komendy. Tam się okazało, że zabezpieczony susz to ponad 26 g marihuany, a biały proszek to ponad 73 g amfetaminy. Mężczyzna trafił na noc do policyjnego aresztu. Jeszcze w weekend usłyszał on zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 2 stycznia kilka minut przed godz. 1:00 w nocy, policjanci z Jabłonowa Pomorskiego, w miejscowości Piecewo, zauważyli motorowerzystę, który na widok radiowozu zatrzymał się, po czym razem z pojazdem przewrócił się na pobocze. Na szczęście mężczyzna nie doznał obrażeń Policjanci zbadali stan trzeźwości 44-latka i okazało się, że ma on ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do pobliskiego posterunku, skąd odebrał go syn. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy opla corsy, który miał się przemieszczać ul. Podgórną w Brodnicy. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli opisanego w zgłoszeniu opla. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał problemy z wyjściem z pojazdu, bo 42-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Brodniczanin został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


reklama

Źródło: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej