Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

piątek, 11 grudnia 2020 r., godz. 07:11  |  Wersja do druku

Wójt gminy Brodnica informuje o dwóch projektach grantowych, do których Gmina Brodnica zakwalifikowała się w ramach Wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie".Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski informuje, iż Gmina Brodnica zakwalifikowała się do realizacji projektu grantowego "Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie", RPKP.11.01.00-04-0025/17

Tytuł projektu: "Gminę Brodnica rozsławiamy – wolny czas na szkoleniach zawodowych mile spędzamy". Kwota dofinansowania projektu wynosi 84 914,00 zł, a wartość całkowita projektu to 100 574,00 zł.

Co Gmina zamierza zrealizować w ramach projektu:

Aktywizacja społeczna – dla uczestników projektu zaplanowano doradztwo specjalistyczne - porady prawne oraz psychologiczne w ilości po 2 porady z każdego zakresu tematycznego na uczestnika, realizowane w świetlicy wiejskiej Gortatowo oraz Bartniki. Dla wszystkich uczestników planowane jest szkolenie - Kompetencje społeczne i obywatelskie. Tematyka szkolenia: Komunikacja interpersonalna - techniki skutecznej komunikacji, praca zespołowa, współpraca i rozwiązywanie konfliktów, motywacja i umiejętność autoprezentacji.

Aktywizacja zawodowa – w ramach projektu zaplanowani następujące kursy:
  • Konserwator – pracownik utrzymania zieleni
  • Magazynier z uprawnieniami do obsługi wózków podnośnikowych
  • Bukieciarstwo
  • Przedłużanie i stylizacja paznokci

Zajęcia z Animatorem Lokalnym: zostanie zorganizowany Dzień Aktywności Lokalnej – połączony z Dniem Dziecka realizowany na obszarze rewitalizowanym – świetlica wiejska w Bartnikach. Organizacja Dnia Aktywności Lokalnej pozwoli na zwiększenie integracji społecznej. Zaangażowanie uczestników w prace przygotowawcze do zorganizowania i przeprowadzenia Dnia Aktywności Lokalnej pozwolą im na zwiększenie ich kompetencji społecznych w tym umiejętności planowania i pracy zespołowej.

Projekt grantowy "Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie", RPKP.11.01.00-04-0025/17

Tytuł projektu: Klub młodzieżowy przy świetlicy wiejskiej w Bartnikach pn. "Sposób na nudę". Kwota dofinansowania projektu wynosi 34 384,00 zł.

Grupa docelowa projektu: Dzieci i młodzież w wieku 6/7-18 l

Co Gmina zamierza zrealizować w ramach projektu Klubu Młodzieżowego przy Świetlicy Wiejskiej w Bartnikach:
  • Warsztaty informatyczne – podstawy pracy z programem min. nauka programu Scratch
  • Zajęcia sportowe m.in. (zajęcia z piłką gimnastyczną - rehabilitacyjną, piłką Redondo - które wzmacniają mięśni grzbietu, poprawiają kondycję i koordynację, ćwiczą wady postawy, leczą schorzenia neurologiczne)
  • Warsztaty rękodzielnicze – podstawowe techniki tkackie w formie robienia krajek na bardku i tabliczkach
  • Poradnictwo psychologiczne/pedagogiczne – poprzez udzielanie wsparcia psychologicznego dzieciom i młodzieży w klubie młodzieżowym; prowadzenie warsztatów psychologicznych z dziećmi i młodzieżą indywidualnie oraz grupowo
  • Wyjazd studyjno-edukacyjny do Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy w Toruniu" obejmujący: ścieżkę edukacyjną i wystawy; wejście na 2 godzinne warsztaty związane z tematyką matematyczną oraz wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Zajęcia ogólne (zajęcia kreatywne, alternatywne sposoby spędzania czasu tj. praca z gliną - ręczne lepienie metodą wałeczkową miseczki lub talerza, wykonanie własnego medalu z "magiczną runą". Dzieci rozwijają umiejętności manualne sprzyjające poprawie zdolności także ruchowych oraz rozwijają się są bardziej kreatywne. Na wykonanych naczyniach dzieci uczą się wykonywać zdobienia wzorowane na wzorach historycznych odnalezionych na terenie powiatu brodnickiego - grodzisko Żmijewskie. Dodatkowo będzie realizowane dla dzieci filcowanie wełny owczej na mokro, takie warsztaty także doskonale wpływają na polepszenie zdolności manualnych, dotyk i poznanie przez dotyk to element terapeutyczny, zajęcia wychowawcze, zajęcia z profilaktyki współczesnych zagrożeń środowiskowych).


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej