Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

poniedziałek, 28 września 2020 r., godz. 07:48  |  Wersja do druku

W ostatnią sobotę września, przy symbolicznym głazie na trójstyku, czyli miejscu, w którym stykają się trzy województwa: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie, spotkała się VII Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna. Na miejsce przybyło wielu wędrowców w różnym wieku i w przeróżny sposób. Również z Górzna wyruszyła na spotkanie liczna grupa.Sztafeta "Razem do trójstyku" wpisuje się w ogólnopolską akcję i zachęca do wspólnego wędrowania i poznawania walorów krajoznawczych. Uczestnicy rajdu, w grupach pieszych, rowerowych i biegowych, wyruszyli z Górzna (woj. kujawsko-pomorskie), Lidzbarka (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Lubowidza i Żuromina (woj. mazowieckie), aby spotkać się przy symbolicznym głazie w miejscu styku trzech województw. W tym roku, ze względu na stan wyjątkowy, nie odbył się piknik w Konopatach.

Pogoda dopisała i wbrew pogodowym prognozom, które gwarantowały deszcz, panowała złota jesień i było dość ciepło. Z Górzna wyruszyła grupa blisko 30 piechurów z SP 3 w Brodnicy oraz Fiałek pod okiem Roberta Sargalskiego, blisko 15-oro rowerzystów pod opieką Fundacji Jaskółka oraz jedna biegaczka. Wszystkie grupy spotkały się przy symbolicznym głazie o godzinie 12:00. Na miejscu odbyło się też uroczyste nasadzenie Drzewa Dziedzictwa PTTK, które jest symbolicznym upamiętnieniem jubileuszu 70-lecia połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Celebrując ten jubileusz posadzono w różnych miejscach w Polsce 70 drzew. Na trójstyku uczestnicy mogli skorzystać z oferty stoisk promocyjnych GLPK oraz Powiatu Żuromińskiego, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Oprócz mieszkańców byli też przedstawiciele władz samorządowych z trzech województw, a wśród nich przedstawiciel naszego powiatu Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki.

Dyrektor górznieńskiego GOK-u Krzysztof Magdziak witając przybyłych powiedział:

- Serdecznie witamy wszystkich na zakończeniu VII Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej PTTK. Bawimy się razem z mieszkańcami trzech województw, dochodzimy do miejsca, które jest połączenie nas wszystkich, cieszymy się, że do nas przyszliście na pieszo, z kijkami, na rowerach i był również element sztafety biegowej. Dziś mamy tylko spotkanie przy głazie i z powodów bezpieczeństwa niestety nie pójdziemy do Konopat. Ale nie obędzie się tu bez atrakcji.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki pozdrawiając przybyłych powiedział:

- Witam wszystkich, którzy przyszli, przyjechali, przybiegli, pozdrawiam województowo mazowieckie - powiat żuromiński, miasto i gminę Lubowidz, województwo warmińsko-mazurskie - powiat działdowski, miasto i gminę Lidzbark Welski, pozdrawiam również nasze województwo kujawsko-pomorskie, powiat brodnicki, miasto i gminę Górzno. Jesteśmy w miejscu, które kiedyś, dawno temu dzieliło, a dzisiaj łączy... i niech tak zostanie.

Sztafetę organizowali: GOK Górzno z MGOK Lidzbark, Miastem i Gminą Lubowidz, Stowarzyszeniem WAGON INICJATYW z Żuromina, Górznieńsko-Lidzbarskim Parkiem Krajobrazowym, przy wsparciu Miasta i Gminy Górzno, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Brodnica, Fundacji JASKÓŁKA, Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno.


reklama

Razem do trójstyku:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama