Zaloguj się | Rejestracja

Listy dla Ziemi - ruszyła II edycja

piątek, 14 lutego 2014 r., godz. 07:33  |  Wersja do druku

Ruszyła druga edycja "Listów dla Ziemi". Do akcji włączają się kolejne gminy. W gronie pierwszych uczestników znalazło się Bobrowo, jak na razie jedyna gmina z powiatu brodnickiego. Tematem przewodnim w roku 2014 będzie palenie śmieci w piecach domowych."Listy dla Ziemi" to projekt Fundacji Ekologicznej "Arka" z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Pierwsza edycja przeprowadzona w 2013 roku dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Tematem, który będzie wiodącym w tym roku, jest palenie śmieci w piecach przydomowych i niska emisja.

Od listopada 2013 roku gminy zgłaszają się do udziału w akcji, której finał odbędzie się w kwietniu 2014 roku. Dzieci w całej Polsce napiszą wtedy w swoich placówkach listy, w których będą namawiały dorosłych do proekologicznych działań. Ale cała akcja, to nie tylko pisanie listów. W całorocznym programie przewidziane są różne warsztaty, happeningi czy konkursy. Częścią tegorocznej akcji będzie wiele wydarzeń, takich jak: "Dzień Czystego Powietrza", "Dzień Ziemi" czy trasa Ośmiokąta edukacyjnego.

reklama

Z czym wiąże się udział w akcji "Listy dla Ziemi"? Uczestnicy dostaną solidną porcję ekologicznej wiedzy i liczne atrakcje. Gminy, które wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.listydlaziemi.pl, otrzymają specjalny papier z makulatury do pisania listów oraz materiały edukacyjne.

Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski, tematy dotyczące problemu palenia śmieci w piecach i niskiej emisji mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób. Na pewno warto włączyć się w tę dyskusję. W roku ubiegłym, w akcji "Listy dla Ziemi" wzięło udział 350 gmin, około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 000 dzieci i młodzieży.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji: www.listydlaziemi.pl

Źródło: Daria Urbańska e-words

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej