Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

środa, 20 maja 2020 r., godz. 11:17  |  Wersja do druku

Do poważnie wyglądającej kolizji dwóch ciężarówek doszło w dniu 19 maja w miejscowości Wymokłe, na drodze krajowej nr 15. 58-letni sprawca zdarzenia drogowego ukarany został mandatem oraz punktami karnymi.We wtorek, 19 maja około godz. 13:00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch ciężarówek i zablokowanej drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wymokłe. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący ciężarowym manem z naczepą, najechał na tył naczepy innego mana. Kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Sprawca zdarzenia drogowego ukarany został mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, przeprowadzili działania na terenie powiatu brodnickiego, mające na celu ujawnienie organizowania nielegalnych gier hazardowych. Wczoraj (19.05.) funkcjonariusze weszli do jednego z lokali znajdującego się na jednym z brodnickich osiedli. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalne maszyny. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

Brodniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej, do której doszło w kwietniu br. na pracownikach restauracji.19-latek podzielił los swoich kolegów w ubiegłym tygodniu i trafił do aresztu na okres 3 miesięcy, ostatni z rozbójników 18-letni brodniczanin, zatrzymany został wczoraj (19.05.). Brodniccy policjanci wystąpili z wnioskiem o jego areszt.
Do zdarzenia doszło 24 kwietnia br. około godz. 19:00. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Brodnicy przy ul. Żmijewskiej bije się grupa kilku mężczyzn. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol policjantów. Funkcjonariusze na miejscu zastali dwóch pracowników restauracji, którzy przywieźli pod wskazany adres zamówione kebaby. Jak się okazało na miejscu zamówienia na dostawców czekało pięciu mężczyzn, którzy zaatakowali ich, bijąc pięściami i obrzucając kamieniami ukradli zamówione jedzenie i jednemu z pokrzywdzonych pieniądze oraz koszulkę. Sprawcy uszkodzili również pojazd pokrzywdzonych. Mężczyźni zatrzymali jednego z napastników, czterech z nich uciekło w kierunku kompleksu leśnego. 41-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przyjechał przewodnik z psem tropiącym, który w odległości około 5 km od miejsca zdarzenia, wytropił leżącego w trawie kolejnego rozbójnika. 26-latek również był pijany. Obaj trafili do policyjnego aresztu w Brodnicy. Po ustalonych rysopisach, policjanci ustalili, kim byli kolejni sprawcy. Następnego dnia (25.04.) losy zatrzymanych podzielił 35-latek. Zatrzymani zostali aresztowani przez brodnicki sąd na okres 3 miesięcy. 13 maja br. los swoich kolegów podzielił 19-latek, który również trafił do aresztu, a wczoraj brodniccy policjanci zatrzymali ostatniego ze sprawców kradzieży rozbójniczej, 18-letniego brodniczanina. Za kradzież rozbójniczą mieszkańcy Brodnicy odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


reklama

Źródło: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Zderzenie dwóch ciężarówek na DK 15/fot. nadesłane :

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama