Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Zbiczno

wtorek, 19 maja 2020 r., godz. 10:06  |  Wersja do druku

Fundusz sołecki działa w większości gmin, w których są sołectwa. Pieniądze z funduszu można wydać na przedsięwzięcia służące poprawie warunków życia mieszkańców. Muszą to być przedsięwzięcia w ramach zadań własnych gminy i zgodne ze strategią rozwoju gminy.Jak czytamy na stronie Gminy Zbiczno, rada sołecka z Najmowa z pomocą pracowników gminnych, wykonała prace ogrodnicze i porządkowe na terenie zagospodarowanego w zeszłym roku stawu w Najmowie. Zajęto się czyszczeniem stawu, wapnowaniem gleby, usunięciem trzciny i aplikacją preparatów na chwasty. Ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Najmowo została zakupiona i posadzona roślinność. Ponadto do prac związanych z wywozem trzciny, transportem ziemi, montażem urządzeń na placu zabaw, zakupem piasku, budową ogrodzenia przy siłowni zaangażowany był Zakład Usług Komunalnych. Wykonane roboty sfinansowane zostały z funduszu sołeckiego w kwocie ok. 10 tys. zł oraz ze środków gminnych. Dodatkowo staw zarybiono narybkiem karpi i amura, który ufundowali sołtys Jan Piotrowski, Wiesław Bykowski i ks. Krzysztof Dębiec. W najbliższym czasie pomalowane zostaną również drewniane stoły i ławki usytuowane w wiatach.

Z kolei sołectwo Sumówko w ostatnim czasie zyskało nowy budynek rekreacyjny, usytuowany w centrum miejscowości, przy placu zabaw na działce nr 199. Wymiary budynku wynoszą 5,5 x 8 m. To konstrukcja w całości drewniana, a dopełnia ją zadaszony taras. Inwestycja została sfinansowana z budżetu Gminy Zbiczno w kwocie 42.875 zł, z czego 13.875 zł pochodziło z budżetu sołeckiego sołectwa Sumówko, z którego także w tym roku wydatkowano kwotę 8.000 zł na zakup materiałów i wykonanie pokrycia dachowego z blachodachówki, co zwiększy trwałość obiektu.


reklama

Źródło: UG Zbiczno

Fundusze sołeckie dobrze spożytkowane/fot. UG Zbiczno:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama