Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Bobrowo

wtorek, 12 maja 2020 r., godz. 11:13  |  Wersja do druku

Rewitalizacja to pojęcie dotyczące nie tylko odnowy budynków, ale także ożywienia społecznego mieszkańców. Gmina Bobrowo opracowała plan rewitalizacji społecznej w ramach, którego założono realizację projektów zarówno infrastrukturalnych jak i społecznych. Wykonanie ich możliwe jest tylko przy współfinansowaniu ze środków wspólnotowych.Wójt gminy Bobrowo Paweł Klonowski wraz ze skarbnikiem Ireną Białowicz podpisali umowę o dofinansowanie na przeprowadzenie kursów i szkoleń, pobudzających aktywizację zawodową mieszkańców gminy. W ramach projektu planowane jest przeprowadzenie 10 kursów, w tym kursy na brukarza oraz kursy prawa jazdy kat. B. Wartość projektu to 74 900 zł. w tym 71 155 zł dofinansowania.

Podpisanie umowy odbyło się w siedzibie LGD Pojezierze Brodnickie, które to jest dysponentem środków UE przeznaczonych na małe granty. To już czwarta podpisana umowa w ramach grantów przeznaczonych na aktywizację społeczną i zawodową dla mieszkańców gminy. Na wszystkie projekty Gmina otrzyma dofinansowanie w kwocie 105.624,80. W tym roku zrealizowano projekt związany z prowadzeniem klubu młodzieżowego w Kruszynach. Kolejne projekty – klub młodzieżowy w Czekanowie, warsztaty dla osób defaworyzowanych oraz aktywizacja zawodowa, realizowane będą w wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Czekanowie w 2021r.

Wsparcie na remont świetlicy w Czekanowie otrzymano w ramach środków przeznaczonych na rozwój lokalny, którymi dysponuje LGD z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020. Planowany koszt remontu świetlicy ma wynieść ponad 627 tys. zł. w tym 426 tys. zł. dofinansowanie ze środków UE.reklama

Źródło: UG Bobrowo

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama