Zaloguj się | Rejestracja

Komunikat starosty brodnickiego

środa, 25 marca 2020 r., godz. 12:50  |  Wersja do druku

Przekazujemy treść komunikatu wydanego w dniu 25 marca 2020 roku przez starostę brodnickiego. Dotyczy on sytuacji epidemiologicznej w związku z potencjalnym wystąpieniem zagrożenia koronawirusem.KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO z dnia 25 marca 2020 roku, godz. 13:30 dotyczący sytuacji epidemiologicznej w związku z ogłoszeniem stanu epidemii

Informuję, że na terenie powiatu brodnickiego nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Jedyny zakażony mężczyzna na chwilę obecną jest w stanie niewymagającym hospitalizacji. Przebywa pod kontrolą w izolacji domowej.Nie zmieniła się od wczoraj liczba osób z powiatu brodnickiego hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W szpitalu przebywają trzy osoby, które oczekują na wynik badań na obecność wirusa.

Z 200 do 223 wzrosła liczba osób poddanych kwarantannie, 20 z nich przebywa w ośrodku przeznaczonym do kwarantanny zbiorowej. Pozostają tam w warunkach izolacji od innych osób objętych tego typu kwarantanną. Nie zmieniła się liczba osób objętych nadzorem sanitarnym. Tą formą kontroli objętych jest 12 osób. Ze względu na wyjątkowe okoliczności zaistniałe w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, w szczególności z uwagi na troskę o nastroje społeczne, jeszcze raz apeluję gorąco do mieszkańców i gości powiatu brodnickiego o korzystanie z rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji, którymi są informacje zamieszczane na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy oraz oficjalne komunikaty starosty brodnickiego, dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej publikowane systematycznie na stronie Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Apeluję o weryfikowanie pojawiających się w mediach społecznościowych informacji, a także o zachowanie rozsądku i nie uleganie panice. Ponownie wzywam do zachowania rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględnego stosowania się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz innych służb. O ewentualnej zmianie sytuacji epidemiologicznej oraz podejmowanych w związku z tym działaniach, będziemy powiadamiać na bieżąco.

Piotr Boiński Starosta Brodnickireklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama