Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

piątek, 13 marca 2020 r., godz. 13:41  |  Wersja do druku

W kościele parafialnym w Górznie odbyło się przesłuchanie do III edycji ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Do hymnu!", w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej SPSK w Miesiączkowie. Przygotowania do tego wydarzenia trwały przez 3 miesiące.Dnia 5 marca 2020 roku w kościele parafialnym w Górznie odbyło się przesłuchanie do III edycji ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Do hymnu!", w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej SPSK w Miesiączkowie. Przygotowania do tego wydarzenia trwały przez 3 miesiące, gdyż szkoła w Miesiączkowie została zakwalifikowana do konkursu już w listopadzie ubiegłego roku. Wszyscy uczniowie ćwiczyli umiejętności wokalne pod bacznym okiem swoich wychowawców oraz Katarzyny Chęsy-Zajic, mezzosopran, absolwentki Akademii Bydgoskiej.

Z każdym tygodniem szło im coraz lepiej. Poza praktyką śpiewu chóralnego wychowankowie pomagali nauczycielom oraz pracownikom szkoły w przygotowaniu wystroju i akcentów patriotycznych (m.in. kokard narodowych, replik czapek wojskowych). Konkurs "Do hymnu!" polega na odśpiewaniu a capella (tzn. bez akompaniamentu muzycznego) dwóch pieśni o charakterze hymnicznym oraz Hymnu Państwowego. Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski, a udział w konkursie mogą wziąć szkoły niemuzyczne.

Każde przesłuchanie jest rejestrowane w formie wideo i odbywa się w obecności członków jury (w Górznie w jego skład weszli: prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska - teoretyk muzyki, dyrygent kierownik Katedry Pedagogiki Muzyki Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz prof. dr hab. Roman Grucza - dyrektor Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Turznie. Na czas przesłuchania wnętrze kościoła parafialnego zostało udekorowane odpowiednio do okoliczności.

Uczniowie z Miesiączkowa poza "Mazurkiem Dąbrowskiego" zaśpiewali również "Boże, coś Polskę" oraz "Rotę". Młodzi wykonawcy podeszli do swojego zadania z przejęciem i wywiązali się z niego należycie, co znalazło odzwierciedlenie w słowach członków jury oraz przybyłych gości. Warto zaznaczyć, że byli obecni także przedstawiciele władz kościelnych i samorządowych z ks. proboszczem i burmistrzem na czele. Przesłuchanie konkursowe odbyło się w roku szczególnym, obfitującym w okrągłe rocznice ważnych wydarzeń historycznych w skali państwowej - 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem, 100. rocznicę bitwy warszawskiej zwanej "Cudem Nad Wisłą", 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Rok 2020 to również rok ważny dla naszych okolic, świętujemy bowiem 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


reklama

Źródło: SP SPSK w Miesiączkowie

Przesłuchanie do III edycji ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Do hymnu!"/fot. Szkoła Podstawowa SPSK w Miesiączkowie:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama