Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

środa, 11 marca 2020 r., godz. 13:58  |  Wersja do druku

Obserwując rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Brodnica, w dniu 11 marca br., wójt gminy Brodnica Adam Zalewski podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń, których organizatorem jest Gmina Brodnica oraz wszystkie jednostki organizacyjne. Decyzja ta obowiązuje do odwołania.Jednocześnie zwracamy się z apelem do organizatorów wydarzeń odbywających się na terenie gminy o przełożenie planowanych wydarzeń lub ich odwołanie. W razie pytań prosimy o kontakt z Inspektorem ds. bezpieczeństwa publicznego w Urzędzie Gminy Brodnica, który w godzinach pracy urzędu (7:30-15:30) pozostaje do dyspozycji pod numerem telefonu (56) 49 41-621.

Zgodnie z zaleceniem Prezesa Rady Ministrów, od jutra (12 marca br.) przedszkola, szkoły i placówki oświatowe nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W szczególnych przypadkach w dniach 12-13 marca placówki pozostaną otwarte, aby umożliwić rodzicom zaplanowanie opieki nad dziećmi, pod warunkiem zapewnienia dowozu dzieci do placówek przez rodziców. Od 16 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte.

Zawiesza się również zajęcia na boiskach Orlik w Szczuce, gminnych halach sportowych, zajęcia z animatorami zespołów śpiewaczych.

W związku z zaistniałą sytuacją wójt apeluje do mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Brodnica do niezbędnego minimum i zaleca korzystanie z drogi korespondencyjnej, w tym elektronicznej (e-mail, PUAP). Do odwołania nieczynna będzie również Gminna Biblioteka Publiczna w Szczuce z filią w Szabdzie.

Przypominamy także, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną tel. 56 697 48 74, 56 498 44 47. Istnieje również całodobowa, bezpłatna infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: 800 190 590.

Warto podkreślić, że duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami na bazie alkoholu. Apelujemy o zachowanie wszelkich form ostrożności, aby nie narazić siebie oraz innych na możliwość zachorowania.

Wójt Gminy Brodnica

Adam Zalewskireklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama