Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

wtorek, 17 grudnia 2019 r., godz. 14:11  |  Wersja do druku

W niedzielę, 15 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Zembrzu. W trakcie uroczystości przekazano też nowy sprzęt ratownictwa dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzozia i Zembrza.W Zembrzu uroczyście otwarto świetlicę wiejską. Wyremontowana i wyposażona, z pewnością będzie cieszyła szczególnie mieszkańców, którzy mają też zasługi w tym remoncie. Świetlica została odnowiona, powiększono główną salę, zwiększając jej funkcjonalność oraz dostosowano kuchnię do aktualnych wymogów sanitarnych.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, którzy zostali ugoszczeni smakowitymi potrawami przygotowanymi w nowej kuchni. Była to też okazja do przekazania nowego sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzoziu i Zembrzu. Sprzęt ten pochodził z realizacji zadania publicznego "Nowoczesne służby ratownicze - zakup sprzętu dla jednostek OSP, współfinansowanego ze środków Funduszu Europejskiego w ramach RPO".

Wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska powiedziała nam na uroczystości: - Remont świetlicy, na który wydaliśmy niecałe 150 tys. zł, był ze środków własnych Gminy. Wiele prac wykonano we własnym zakresie ze względu na oszczędność. Niestety w wakacje 2018 roku zdarzyło się nieszczęście i dach został zerwany. Przez pięć miesięcy świetlica stała i nie podejmowano żadnych działań. Od momentu, gdy zostałam wójtem, obiecałam mieszkańcom, że podejmiemy wszelkie kroki, żeby zrobić to jak najszybciej. W ciągu miesiąca od wyborów, już mieliśmy dach i przez cały rok robiliśmy remont wewnątrz świetlicy powoli, systemem gospodarczym. Zrobiliśmy także dobrze wyposażoną kuchnię, na ten cel pozyskaliśmy sponsorów, mieszkańcy także pracowali przy remoncie. I tak to się nam udało. W sposób szczególny chciałabym podziękować sołtysowi Kazimierzowi Domżalskiemu, który nad tym wszystkim trzymał pieczę i sam pracował razem z pracownikami, żeby prace szły jak najszybciej i żebyśmy wydali jak najmniej pieniędzy. Podziękowanie należy się też Radzie Gminy Brzozie za zrozumienie i mądre decyzje. Świetlica jest takim miejscem, gdzie mogą się spotykać mieszkańcy nie tylko Zembrza, ale także gminy Brzozie. Są tu organizowane różnorodne zdarzenia sołeckie i gminne, ale także wydarzenia prywatne, bo każdy ma prawo taką świetlicę wynająć. I już wiemy, że na kolejny rok świetlica jest oblegana, jest duże zainteresowanie i praktycznie co tydzień jest jakaś impreza, więc myślę, że świetlica będzie dobrze służyła mieszkańcom.

Za wzorową postawę uhonorowano listem gratulacyjnym sołtysa Kazimierza Domżalskiego, który otrzymał go z rąk wójt Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej, a przedstawicielki koła gospodyń wiejskich otrzymały z rąk wójt i przewodniczącej Rady Gminy Brzozie Marii Florkiewicz, sprzęt kuchenny uzupełniający wyposażenie świetlicy. Na ręce przedstawicieli OSP Brzozie oraz OSP Zembrze oficjalnie przekazano sprzęt ratowniczy.

Sprzęt dla OSP Brzozie:

Agregat prądotwórczy GEKO 2801 2 sztuki - 5 400,00 zł

Motopompa pływająca MP-4/2 Posejdon II BS - 1 sztuka 5 289,00 zł

Honda Motopompa szlamowa WT3OX - 1 sztuka - 6 499,00 zł

Pilarka MS 291 37 3/8" RS - 1 sztuka - 1 703,19 zł

Sprzęt dla OSP Zembrze:

Agregat prądotwórczy GEKO 2801 2 sztuki - 5 400,00 zł

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili poseł na Sejm Paweł Szramka, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy kapitan Krzysztof Natucki i ks. kanonik Tadeusz Breza. Nie zabrakło też komendantów OSP, strażaków ochotników, radnych i mieszkańców Zembrza.


reklama

Otwarcie świetlicy w Zembrzu:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama