Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

sobota, 14 grudnia 2019 r., godz. 15:52  |  Wersja do druku

Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentyści bezpłatnie leczą zęby dzieci i młodzieży szkolnej, już od 6 grudnia br. jest na terenie gminy Brodnica. Dzięki staraniom wójta Adama Zalewskiego, zawarto porozumienie w zakresie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w dentobusie, a wszelkie koszty udzielanych świadczeń pokrywa Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ.Dzięki staraniom wójta gminy Brodnica Adama Zalewskiego, 12 września br. zawarto porozumienie w zakresie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej uczniów w dentobusie, pomiędzy Gminą Brodnica a podmiotem leczniczym Stomatologia Piaseczno Sp. z o.o. Spółka Komandytowa ze Starej Iwiczna koło Piaseczna.

Szkoła w Szabdzie jest pierwszą, do której zawitał. Do dentysty w pierwszy dzień badań zgłosiło się około 100 dzieci!!! W pierwszej kolejności badane były już dzieci z oddziału przedszkolnego w Mszanie, a następnie uczniowie z Szabdy i dziś będzie u dzieci najmłodszych w Karbowie. Łącznie przebadanych zostanie w tej szkole 223 dzieci.

Dzięki zaangażowaniu samorządu, szkolnej pielęgniarki, opiekunów, nauczycieli i dyrekcji placówek oświatowych, utworzone zostały listy dzieci, których rodzice wyrazili zgodę na badanie i leczenie stomatologiczne ich pociech w dentobusie.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowym RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Będą w nim udzielane świadczenia ogólno-stomatologiczne oraz profilaktyczne, zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18., w tym edukacja zdrowotna i promocja zdrowia jamy ustnej oraz profilaktyki próchnicy zębów u uczniów.

Szkoły gminne mają gabinety pomocy przedlekarskiej i zapewnioną w nich opiekę pielęgniarską. Natomiast w żadnej ze szkół nie ma gabinetu stomatologicznego. Personel medyczny, w tym lekarz dentysta pracujący w dentobusie, zapewnią opiekę stomatologiczną dla wszystkich chętnych dzieci ze szkół Gminy Brodnica. W 2020 roku dentobus pojedzie do kolejnych szkół gminnych położonych w Gortatowie, Cielętach, Szczuce i Gorczenicy.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Jolanta Tomella kierownik OKSZ

Dzieci z gminy Brodnica leczą ząbki w dentobusie/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej