Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Zbiczno

piątek, 13 grudnia 2019 r., godz. 16:42  |  Wersja do druku

Dziewięciu radnych Rady Gminy Zbiczno wykazało się niebywałą nieugiętością i na sesji w dniu 9 grudnia 2019 roku zagłosowało przeciw inwestycji mającej na celu wspólne dobro, a konkretnie przeciw remontowi 1,4 km drogi łączącej Szramowo z Pokrzydowem.Sesja Rady Gminy Zbiczno z dnia 9 grudnia 2019 roku była burzliwa. Ważyły się na niej losy gruntownego remontu drogi Pokrzydowo-Szramowo. Każdy, kto choć raz przejechał się ową drogą z lat 70-tych, po betonowych płytach, które lata świetności dawno mają za sobą, postarał się, by więcej nią nie jechać. W innej sytuacji są mieszkańcy Szramowa, którzy mają tą drogą najkrótszy dostęp do Pokrzydowa i wybór, by ryzykować lub nadkładać drogi.

Owa "betonówka" jest niebezpieczna, bo płyty zapadają się i wybijają, tworząc nierówną płaszczyznę. Prawdziwym zagrożeniem są jednak wystające pręty, na które można się nadziać, co w przypadku jazdy dwuśladem stwarza realne niebezpieczeństwo. Na tę właśnie drogę Gmina Zbiczno mogła dostać co najmniej 50% wsparcia (czyli nieco ponad pół miliona złotych) z Funduszu Dróg Samorządowych. Na dodatek dla tej inwestycji jest gotowa dokumentacja projektowa, która została przygotowana w roku 2018.

Inwestycja została umieszczona na wstępnej liście do dofinansowania, która została przekazana do premiera. W przypadku, gdyby premier listy nie zatwierdził, Gmina nic nie ryzykowała zostawiając ją w budżecie, bowiem zadanie jest do realizacji tylko i wyłącznie w przypadku otrzymania pieniędzy. Niestety, mimo rzeczowych argumentów wójt Magdaleny Golubskiej i kilku radnych oraz wystąpienia mieszkanki sołectwa Pokrzydowo, a także zdjęć dokumentujących stan owej drogi, dziewięciu radnych było nieugiętych i zagłosowało przeciwko tej inwestycji (można to zobaczyć od 40-tej minuty nagrania z sesji). Argumenty są zaskakujące, a szczególnie ten o utwardzonym i zadowalającym stanie drogi.

XVI Sesja Rady Gminy Zbiczno z dnia 9 grudnia 2019 roku

Droga pozostanie więc taka, jak była, inwestycja została wykreślona z budżetu, pozostał komentarz na Facebooku wójt Magdaleny Golubskiej: - Wykreślenie inwestycji, na którą mamy dostać ogromne pieniądze - zwłaszcza w przypadku trudnej sytuacji finansowej Gminy i braku własnych środków na tak duże zadania - jest dla mnie niepojęte. To prawdopodobnie ewenement w skali województwa, regionu, a może i kraju!


reklama

Źródło: XVI Sesja Rady Gminy Zbiczno z dnia 9 grudnia 2019 roku

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama