Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

piątek, 13 grudnia 2019 r., godz. 08:35  |  Wersja do druku

Zgodnie z przyjętą tradycją, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w piątek, 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Brzoziu odbyło się spotkanie szkolnego koła wolontariatu. Podobnie, jak w ubiegłym roku, przybyli na nie zaproszeni goście.Tym razem swoją pracą i doświadczeniem wolontariackim dzielili się z uczniami przedstawiciele wspólnoty Rycerzy Kolumba z Parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy: Robert Komorski i Jerzy Ochlak. Uczniowie poznali historię wspólnoty oraz podejmowane przez nich dzieła. Rycerze Kolumba opowiedzieli również o wynikach akcji, w które włączyło się koło wolontariatu szkoły w ostatnich latach.

Były to między innymi: pomoc po nawałnicy dla Brus, budowanie studni na Madagaskarze oraz pomoc dla Hospicjum im. Michała Sopoćki dla chorych na raka w Wilnie. Młodzi wolontariusze wraz z opiekunami Katarzyną Weręgowską i Sylwią Ochlak obejrzeli zdjęcia, książki oraz przygotowaną na tę okazję prezentację.

Michał Babiżewski, w imieniu szkolnego koła wolontariatu, odebrał z rąk pełniącego w Rycerzach Kolumba funkcję dyrektora do spraw misji na Polskę - Jerzego Ochlaka, dyplom wdzięczności za włączenie się do akcji – Budujemy studnie w Befasy na Madagaskarze. Wybudowana studnia już działa i raduje Malgaszy. A wolontariusze cieszą się, że mogli zrobić coś dobrego dla innych.


reklama

Źródło: Marlena Sieklińska Sylwia Ochlak

Obchody Dnia Wolontariusza w szkole w Brzoziu /fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama