Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia

poniedziałek, 09 grudnia 2019 r., godz. 05:09  |  Wersja do druku

W dniach 18 – 22 listopada w Szkole Podstawowej w Janowie obchodzono Tydzień Praw Dziecka. Na korytarzach i w klasach pojawiły się plakaty o prawach dziecka, Konwencji o Prawach Dziecka, były również informacje o osobie nade wszystko kochającej dzieci – Januszu Korczaku. Pedagog szkolny oraz wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki, pokazali prezentacje multimedialne i filmiki, były też zajęcia warsztatowe.W środę, 20 listopada, w 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, dzień w szkole rozpoczął się od krótkiego apelu, podczas którego pedagog przypomniał najważniejsze informacje dotyczące Konwencji i roli Polski w ustanowieniu Praw Dzieci. Punktem kulminacyjnym tego dnia był udział członków Szkolnego Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego w niebieskim marszu ulicami Świedziebni. Marsz z niebieskimi balonami i specjalnym transparentem symbolizował solidarność z dziećmi na całym świecie, których prawa nie zawsze są przestrzegane.

Następnie młodzież z opiekunami udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Świedziebni na krótką lekcję o Prawach Dzieci. Dyrektor biblioteki Mariola Bejger przedstawiła uczniom wiele ciekawych pozycji książkowych, z którymi warto się zapoznać, aby znać losy dzieci na przestrzeni wieków, przeczytała kilka fragmentów tekstów do wspólnej analizy z uczniami, opowiedziała o najważniejszych dokumentach gwarantujących dzieciom ich prawa. Był również quiz i poczęstunek. Uczestnicy marszu zadowoleni wrócili do szkoły.

W ramach obchodów Tygodnia Praw Dziecka znalazł się również Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Świętowano go 21 listopada. Na specjalnie przygotowanej tablicy uczniowie, nauczyciele i pracownicy wyrażali sympatię do wybranych osób, przyklejając karteczkę z przygotowanym przez siebie hasłem, wierszem, umieszczali swoje pozdrowienia i życzenia. Spędzono ten dzień w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy starali się być dla siebie życzliwi. Słowa sympatii zamieszczano również w kronice szkoły.


reklama

Źródło: SP w Janowie

Tydzień Praw Dziecka w Janowie/fot. nadesłane :
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama