Zaloguj się | Rejestracja

Spotkanie opłatkowe w Janówku

niedziela, 08 grudnia 2019 r., godz. 18:28  |  Wersja do druku

W niedzielę, 8 grudnia w świetlicy wiejskiej w Janówku odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z Mikołajkami dla dzieci, którego organizatorem była sołtys Janówka, a zarazem radna powiatowa Małgorzata Smoczyńska. Na spotkanie zaproszono dzieci i mieszkańców z Trepek i Janówka.



Sołtys Małgorzata Smoczyńska jak zwykle nie zawiodła. To wyjątkowe spotkanie, które odbywa się tylko raz w roku, a w tym roku po raz dziewiąty, rozpoczęło się zaproszeniem do stołów z poczęstunkiem. Spotkania opłatkowe odbywają się w Janówku od roku 2011, po wyremontowaniu świetlicy.

Talenty wokalne zaprezentowały dzieci z Janówka i Trepek, które śpiewały kolędy. Nie zawiódł także Mikołaj, który zjawił się z prezentami, ufundowanymi przez Kolo Gospodyń Wiejskich w Janówku, które na ten cel przeznaczyły nagrody pieniężne otrzymane w konkursach. W spotkaniu uczestniczyła również wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska.

Wójt podsumowując spotkanie powiedziała: - Okres przedświąteczny, to czas, w którym mieszkańcy organizują spotkania, mające na celu przede wszystkim integrację, ale jest to także okazja do złożenia życzeń świątecznych, podsumowania mijającego roku, często omawiane są też plany na rok przyszły. Janówko jest pod tym względem bardzo aktywne, tutaj pani sołtys prężnie działa na rzecz mieszkańców i dlatego spotykamy się po raz kolejny na spotkaniu opłatkowym właśnie w tej miejscowości. Zbierają się mieszkańcy Janówka i Trepek, zbierają się dzieci, jest choinka, stoły są ładnie przygotowane, będzie to z pewnością okazja do miłego spędzenia popołudnia.

Zgodnie z naszą polską tradycją spotkanie było okazją do wspomnień, wspólnego śpiewania kolęd, przełamania się opłatkiem, składania życzeń świątecznych i noworocznych. Życzenia wszystkim mieszkańcom złożyły wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska i sołtys Małgorzata Smoczyńska. Miłą niespodzianką, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników spotkania, był występ iluzjonisty, który czarował publiczność licznymi sztuczkami magicznymi. Świąteczny nastrój pozwolił na wspólne spędzenie tego popołudnia i chwilę odpoczynku w rodzinnym i sąsiedzkim gronie.

Sołtys Małgorzata Smoczyńska na nasze ręce złożyła podziękowania wszystkim osobom, które jej pomagały i wspierały w mijającym roku, jak również najserdeczniejsze, najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne dla wszystkich czytelników.


reklama

Spotkanie opłatkowe w Janówku:












































Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama