Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

niedziela, 08 grudnia 2019 r., godz. 15:37  |  Wersja do druku

Do Karbowa przyjechał Mikołaj. Roześmiany, obładowany paczkami, zatrzymał się w świetlicy wiejskiej, żeby miło spędzić z dziećmi sobotnie popołudnie. Okazja była wyjątkowo uroczysta, ponieważ było to trzydzieste spotkanie z Mikołajem w Karbowie. Uroczystości towarzyszyła kampania Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy pt. "Choinka świecąca przykładem".W sobotę, 7 grudnia w świetlicy wiejskiej w Karbowie odbyło się tradycyjne spotkanie dzieci z Mikołajem. Wszystkich przybyłych, a w szczególności dzieci przywitał wójt gminy Brodnica Adam Zalewski. W programie organizatorzy zapewnili atrakcje oraz oczywiście paczki, które przygotowano z funduszu sołeckiego i przy współfinansowaniu rodziców. Inicjatywa spotkań dzieci ze Świętym Mikołajem zapoczątkowana została 30 lat temu przez Radę Sołecką. Spotkania te cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Karbowa, a obecnie trzech sołectw Karbowo I, II i III.

Wójt gminy Brodnica Adam Zalewski powiedział nam: - Dzisiejsza uroczystość, to spotkanie z Mikołajem, którego organizatorem są trzy sołectwa Karbowo. Jest to tradycja od trzydziestu lat, którą podtrzymujemy, dzisiaj będziemy mieli dodatkowo policyjny wykład dla dzieci na temat ich bezpieczeństwa, jak również występ Scholi MISERICORDIA z parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy. W ich wykonaniu usłyszymy świąteczne kolędy. Chcemy, żeby taka uroczystość odbywała się co roku, żeby te sołectwa, które w tym roku podzielono na trzy, KarbowoI, Karbowo II i Karbowo III, wspólnie się spotykały. Obawiano się podziału społeczności, ale na szczęście jest jedność w Karbowie, spójność i wspólnota. Dzięki temu, że jest teraz trzech sołtysów, udaje się wszystko zjednoczyć, jest jedno wielkie Karbowo. Odwiedzi nas także Mikołaj, który rozda paczki współfinansowane również przez rodziców. Policjantka opowie dzieciom na temat poruszania się na drodze w tym trudnym okresie, będzie też mówić o odblaskach. Będziemy wspólnie celebrować spotkanie z mieszkańcami.

Na sali stworzono klimat świąteczny - piękny żłobek, ozdobioną choinkę, ale równie ważnym elementem spotkania była prelekcja przeprowadzona przez policjantkę na temat bezpieczeństwa na drodze, promująca używanie elementów odblaskowych. W ramach kampanii "Świeć przykładem" policjanci rozmawiają na ten temat z dziećmi i ich rodzicami. Do realizacji przedsięwzięcia służy "mobilna", żywa choinka, która ubrana w odblaski wędruje wraz z policjantką i harcerzami ZHP do dzieci i młodzieży z powiatu brodnickiego, by pokazać jak "świecić przykładem" na drodze. Wójt Adam Zalewski obdarował dzieci efektownymi i bardzo skutecznymi, migającymi odblaskami, które mają służyć poprawie widoczności dzieci na drogach. Spotkanie uświetnił występ zespołu i chóru ze Scholi MISERICORDIA z parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy.

Było świątecznie, rodzinnie, co było również jednym z celów spotkania. Pozostałymi były kultywowanie tradycji i integracja mieszkańców sołectwa w celu utrzymania i pogłębiania więzi międzyludzkich i międzypokoleniowych. Środki na organizację imprezy pochodziły z funduszu sołeckiego budżetu Gminy Brodnica i od mieszkańców.


reklama

Mikołaj odwiedził Karbowo:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama