Zaloguj się | Rejestracja

Mikołajki w gminie Brzozie

piątek, 06 grudnia 2019 r., godz. 10:32  |  Wersja do druku

6 grudnia w wielu szkołach, domach kultury, parafiach i miastach organizowane są liczne wydarzenia upamiętniające postać św. Mikołaja. W szkołach w gminie Brzozie uroczyście obchodzono tradycyjne Mikołajki.Mikołajki rozpoczęły się już 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie. Następnego dnia obchodzono je w szkołach w Jajkowie i Brzoziu. W Szkole Podstawowej w Jajkowie poseł Paweł Szramka wręczył nagrodę zwycięzcy ankiety na nazwę szkolnego autobusu. Został nim Wiktor Olszewski z Jajkowa, autor propozycji która zyskała najwięcej głosów. Wśród nazw Brzoziak Bus, BrzoBus, Zenko-Wóz, Wesoły Zenkobus, i Marchewkowy Zenkobus zdecydowanie najwięcej głosów zdobyła nazwa Szkolbus nadana przez Wiktora.

Mikołajki w Jajkowie przebiegały w nadzwyczaj uroczystej atmosferze. Oprócz posła Pawła Szramki gośćmi spotkania byli: wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Justyna Nizgorska, grupa historyczna Bardko i święty Mikołaj, który dzielnie dźwigał ciężkie worki. W trakcie uroczystości wręczono nagrody w konkursach, śpiewano świąteczne piosenki i próbowano słodkich przysmaków, które przywiozła uczniom Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z Mikołajem.

Goście wieszali na choince symboliczne zawieszki, wspólnie z dyrektor szkoły Aliną Grążawską-Czapulak zapalili zimne ognie, wprowadzając uczniów w klimat Świąt Bożego Narodzenia, najbardziej niezwykłego i klimatycznego czasu w roku.


reklama

Mikołajki w gminie Brzozie :Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama