Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

środa, 02 października 2019 r., godz. 10:43  |  Wersja do druku

Podpisane w ubiegłym roku porozumienie Gminy Brodnica z Miastem Brodnicą w sprawie dofinansowania inwestycji drogowych oraz bieżącego utrzymania niektórych dróg miejskich, to gwarancja dalszej współpracy obydwóch samorządów i co ważne szansa na rozwiązanie problemów mieszkańców gminy Brodnica zamieszkujących na terenach podmiejskich, którym trzeba poprawić warunki dojazdu do miasta.Zgodnie z porozumieniem Gmina Miasta Brodnicy oraz Gmina Brodnica zobowiązują się do współdziałania przy realizacji inwestycji polegających na modernizacji publicznych dróg nieutwardzonych będących własnością Miasta Brodnicy, znajdujących się na terenach przy granicy z gminą Brodnica i mających szczególne znaczenie komunikacyjne dla mieszkańców gminy Brodnica – ulice Polną, Północną, Półwiejską, Rataja, Siewną czy Karkonoską.

Porozumienie zawarte zostało na okres do końca 2023 roku i zgodnie z nim corocznie obydwa samorządy będą przeznaczały uzgodnioną kwotę na inwestycje i remonty dróg. Na podstawie tego porozumienia, w tym roku zabezpieczono w budżecie Gminy Brodnica 200 tysięcy złotych dotacji dla Miasta na realizację bieżącego utrzymania dróg - odcinek ul. Krańcowej oraz odcinek ul. Polnej. Z tych środków wykonana zostanie przebudowa ulic Polnej i Krańcowej w Brodnicy - ulica Polna na długości 440 metrów bieżących i ul. Krańcowa na długości 530 metrów. W ramach przebudowy zrobione zostanie powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową i kruszywem naturalnym. Kolejna dotacja na wykonanie następnego odcinka ul. Polnej planowana jest w 2021 roku.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama