Zaloguj się | Rejestracja

Ćwiczenia KOBRA 2019

czwartek, 26 września 2019 r., godz. 08:48  |  Wersja do druku

W piątek, 20 września, w jednym brodnickich zakładów doszło do pożaru w wyniku ataku terrorystycznego. Z przekazanych informacji wynikało, że są ranni i wzięto zakładników. Ogłoszony został alarm dla służb i sił ratowniczych, które udały się na miejsce, przystępując do likwidacji skutków ataku, a następnie uwolnienia przetrzymywanych.Tak w skrócie wyglądał scenariusz działań w ramach ćwiczenia Kobra 2019 - Brodnica przeprowadzonego zgodnie z planem szkolenia obronnego Starostwa Brodnickiego na 2019 rok. Miejscem działań był teren firmy Vorwerk przy ulicy Podgórnej, Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz urzędy miast i gmin z powiatu brodnickiego.

W ćwiczeniu uczestniczyły wydzielone siły i środki ratownicze powiatu, tj. policja, państwowa straż pożarna wraz z krajowym systemem ratowniczo-gaśniczym, ratownictwo medyczne oraz grupy operacyjne zespołów zarządzania kryzysowego wszystkich szczebli z terenu powiatu brodnickiego.

- Ćwiczenia w oparciu o różne scenariusze przeprowadzane są systematyczne - informuje starosta brodnicki Piotr Boiński. - Ich celem jest doskonalenie sił i środków ratowniczych powiatu w obliczu bezpośredniego zagrożenia, wynikającego z zaistniałej sytuacji kryzysowej. Chodzi o sprawdzenie zdolności ćwiczących do realizacji zadań operacyjnych, koordynacji oraz kierowania podległymi strukturami podczas prowadzenia działań antykryzysowych.

Epizod praktyczny ćwiczenia przeprowadzony został na terenie zakładu firmy Vorwerk. Uczestniczyło w nim około 150 osób i ok. 20 jednostek sprzętu z powiatu brodnickiego. Materiały z działań podczas ćwiczeń zostaną poddane analizie w celu sformułowania wniosków.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Ćwiczenia KOBRA 2019/fot. Przemysław Majchrzak :Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama