Zaloguj się | Rejestracja

III LO w Brodnicy informuje

wtorek, 17 września 2019 r., godz. 07:06  |  Wersja do druku

280 uczniów klas pierwszych III LO w Brodnicy integrowało się nad morzem. W pierwszej turze wyjechało 160 uczniów po klasach gimnazjalnych, a w drugiej 120 uczniów po klasach ósmych. W obu przypadkach opiekę sprawowało po kilkunastu nauczycieli na czele z wicedyrektor Marią Malinowską.Radosław Stawski informuje:

Po przyjeździe i zakwaterowaniu w pensjonacie "Pomorzanka", uczniowie pod okiem opiekunów zwiedzili urokliwe zakątki Władysławowa, przystępując do punktowanych zadań we wspólnej rywalizacji klas. W pirackich strojach młodzież na plaży budowała z piasku wylosowane zadanie o tematyce morskiej – spod ich rąk wyrastały więc kształtne zabudowania portu, statków, ryb i morskich stworzeń, wzbudzając u innych plażowiczów zrozumiałe zainteresowanie. Oprócz zabaw przy morskiej bryzie był również czas na integracyjne zajęcia w gronie klasowym wraz z wychowawcą, podczas których można było przekazać innym swoje obawy i oczekiwania związane z nową klasą, które stały się pomocne przy wspólnym układaniu kontraktu klasowego.

- Podczas zajęć integracyjnych w naszych nowych zespołach klasowych staraliśmy się przyłożyć do stworzenia "zgranej paczki" – wspominają pierwszoklasiści - Ważna w tym zakresie była sztuka autoprezentacji, wspólna umiejętność współpracy i współdziałania w zespole, kreatywność, tolerancja i wola poznawania oraz akceptowania innych. Nasi wychowawcy zaskakiwali nas pomysłami na integrację, a my chętnie w tych działaniach uczestniczyliśmy. We wspólnym gronie przygotowywaliśmy też prezentację naszych klas, którą później odegraliśmy na form.

W ciągu kliku dni pobytu nad morzem znalazł się także czas na naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą demonstrował ratownik medyczny Marcin Suchoparski. Pierwsza grupa uczniów odbyła rejs statkiem wikingów, a druga, w swoim turnusie wybrała się na Hel, a dokładnie do tamtejszego Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, obserwując m.in. karmienie i zachowanie fok. Po prezentacji "pirackich załóg" uczniowie wspólnie nauczyli się modnego ostatnio tańca "belgijka" oraz spędzali wieczory na zabawie i tańcach przy muzyce. Czasem rywalizacji klas były również zawody sportowe i "potyczki muzyczne".

Ostatniego dnia, podczas wspólnych spacerów licealiści odwiedzili m.in. Hallerówkę – oddział Muzeum Ziemi Puckiej im. F. Ceynowy, czyli drewnianą willę dowódcy Armii Błękitnej gen. Hallera i jego rodziny, przeszli również słynną Aleją Gwiazd Sportu – pierwszą w Polsce aleją poświęconą sportowcom polskim i zagranicznym, utworzoną w 2000 roku, a sąsiadującą z pobliskim Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

- Nasz plan na integrację zespołów klasowych w trakcie pobytu nad morzem sprawdza się od wielu lat – wyjaśnia wicedyrektor Maria Malinowska - Na nudę na pewno nikt nie narzekał, a nasza oferta dla uczniów wypełniona była różnorodnością. Zajęcia przygotowane dla uczniów, również z udziałem szkolnych pedagogów i psychologów, opracowane zostały pod kątem integracji, która powinna profitować w kolejnych latach pracy dydaktycznej i usprawniać wzajemne relacje uczniowskie oraz uczniów z nauczycielami.reklama

Źródło: Radosław Stawski

Pierwszoklasiści z III LO w Brodnicy integrowali się nad Bałtykiem/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama