Zaloguj się | Rejestracja

Konferencja w Jabłonowie Pomorskim

środa, 11 września 2019 r., godz. 05:26  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 9 września 2019 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyła się konferencja popularnonaukowa "Jabłonowo Pomorskie w kontekście II wojny światowej". Oprócz wykładów zaprezentowano również spektakl pt. "Mroczny czas okupacji" w wykonaniu uczniów jabłonowskich szkół.W pierwszej części spotkania odbył się wykład pt. "Jabłonowo Pomorskie w latach 1939-1945 w kontekście niemieckiej polityki na ziemiach wcielonych do III Rzeszy", który wygłosiła dr Izabela Mazanowska z Delegatury IPN w Bydgoszczy, a następnie odbył się wykład Bartosza Smykowskiego z Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy pt. "Działania bojowe dywizjonu myśliwskiego Armii "Pomorze" w kampanii polskiej 1939r."

Po przerwie lokalna badaczka i popularyzatorka historii Ewa Rzepka, nauczycielka z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim wygłosiła prelekcję pt. "Wrzesień 1939 roku we wspomnieniach mieszkańców miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie". Na koniec uczestnikom konferencji zaprezentowano spektakl pt. "Mroczny czas okupacji" w wykonaniu uczniów jabłonowskich szkół. Konferencja wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców, którzy przybyli liczną grupą. Patronat nad nią objął przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, marszałek Województwa Piotr Całbecki oraz starosta brodnicki Piotr Boiński. Konferencje poprowadził dyrektor Muzeum w Brodnicy Marian Marciniak.


reklama

Źródło: UMiG Jabłonowo Pomorskie

Konferencja w Jabłonowie Pomorskim/fot. UMiG Jabłonowo Pomorskie:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama