Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

czwartek, 05 września 2019 r., godz. 09:07  |  Wersja do druku

W Szkole Podstawowej w Szabdzie uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny. W ostatniej części uroczystości odbyło się pasowanie pierwszoklasistów, za pomocą "wielkiego ołówka", na pełnoprawnych uczniów szkoły.Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego. Po raporcie przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego głos w imieniu wójta Adama Zalewskiego zabrały sekretarz Urzędu Gminy Brodnica Justyna Klimowska i kierownik referatu oświaty, kultury, sportu i zdrowia Urzędu Gminy Brodnica Jolanta Tomella oraz proboszcz parafii Mszano ks. Sławomir Witkowski. Goście życzyli zebranym uczniom sukcesów i owocnej nauki, a nauczycielom wytrwałości w nowym roku szkolnym.

W kolejnej części uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Arkadiusz Chojnowski, który powitał zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Dyrektor przedstawił informacje dotyczące organizacji roku szkolnego, przypomniał o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i domu. Kartkę z kalendarza historii – rocznicę wybuchu II wojny światowej przedstawiła uczennica klasy VIIa Konstancja Prussakowska.

W ostatniej części uroczystości nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów, które przygotowały wychowawczynie klasy Ia Sara Kaniecka i klasy Ib Emilia Brdak. Dyrektor Arkadiusz Chojnowski pasował dzieci wielkim ołówkiem na pełnoprawnych uczniów szkoły, a wychowawczynie wręczyły każdemu dyplomy. Po zakończeniu uroczystości dzieci udały się do klas na spotkanie z wychowawcami.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szabdzie/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama