Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

poniedziałek, 02 września 2019 r., godz. 12:04  |  Wersja do druku

Coraz bliżej do jesieni. Wprawdzie słońce jeszcze mocno świeci, ale kalendarz nieubłaganie pokazuje koniec wakacji. A tym samym zaczyna się sezon na wrzosy, które mogą pięknie przyozdobić nasz ogród i balkon. Są one bardzo popularne i trudno bez nich wyobrazić sobie jesień. Ale wrzosy kwitną już od końca lipca.Jesień to z pewnością czas wrzosów. Od kilku lat są one coraz bardziej popularne i trudno jest wyobrazić sobie bez nich jesień. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pierwsze odmiany zakwitają już pod koniec lipca, zaś najpóźniejsze kwitną praktycznie do grudnia. Wrzosy to rośliny kwaśnolubne, oznacza to, że lubią kwaśną ziemię, czyli taką która ma pH 4,5-5. W innej glebie roślina ta zamiera. Oznacza to, że wrzosy powinniśmy sadzić w torfie kwaśnym lub ziemi do różaneczników. Ponieważ torf bardzo szybko się przesusza można mieszać go z ziemią ogrodową.

Wrzosy mają płytki system korzeniowy (około 15 cm), należy więc wykopać mały dołek, nasypać torfu, wymieszać go z ziemią ogrodową i wsadzić roślinę. Wrzosy można obsypać korą, która pomaga utrzymać wilgoć. W naturze nie potrzebują one bogatego nawożenia, stąd też nadmierne nawożenie może dać więcej szkody niż korzyści. W sezonie kwitnienia można podać nawóz dolistny z mikroelementami, który sprawi, że roślina będzie miała ładny kolor i będzie dłużej kwitła.

Wrzosy naturalnie występują na stanowiskach słonecznych i półsłonecznych. Te, które wyrosły w Polsce, dobrze znoszą nasz klimat, gorzej jest z tymi z holenderskich szklarni. Na wszelki wypadek dobrze jest okrywać je zimą - igliwiem, kartonami lub agrowłókniną. Zimą ich nie podlewamy. Wrzosy należy przycinać pod przekwitniętym pędem. Gdybyśmy ich nie przycięli, to kwiaty na dole uschłyby, tworząc niezbyt estetyczne "gniazdko".

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ możemy kupić piękne okazy, które będą cieszyć nasze oczy w tym jesiennym okresie.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 -18:00, w soboty od 8:00 -16:00.


reklama

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama