Zaloguj się | Rejestracja

Festyn Ludowy w Świedziebni

poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., godz. 10:40  |  Wersja do druku

Już po raz dwudziesty drugi w Świedziebni odbył się Festyn Ludowy. Tradycyjnie, 24 sierpnia w dzień św. Bartłomieja, który w tym roku przypadł w sobotę, w parku w Świedziebni było gwarno i wesoło. Organizatorzy postarali się, żeby mieszkańcy, przybyli turyści i goście z powiatu brodnickiego, mogli ten dzień spędzić wspólnie na rozmowach, zabawie i świętowaniu.Wesołe miasteczko, stoiska, stoły biesiadne i okazała scena, wszystko to można było znaleźć w parku w Świedziebni w sobotę, 24 sierpnia. Tradycyjnie w dzień św. Bartłomieja mieszkańcy gminy Świedziebnia bawili się na Festynie Ludowym. Pogoda dopisała, a mieszkańcy powiatu i turyści licznie przybyli na imprezę, która jak każdego roku udała się znakomicie. Organizatorzy festynu - poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Brodnickiego Piotr Burkwicz i Paweł Zgórzyński, stanęli na wysokości zadania.

Hasłem przewodnim festynu było jak zwykle łączenie wszystkich ludzi, i jak powiedział w latach poprzednich poseł na Sejm RP Zbigniew Sosnowski: - My nikogo nie będziemy obrażać, nikomu nie będziemy ubliżać, jeśli już, to będziemy chcieli pokazać to, co chce zaproponować Polskie Stronnictwo Ludowe. Chcemy łączyć się z ludźmi, chcemy budować wspólnotę, bo wierzymy, że tylko wtedy uda się zbudować silne państwo, jeżeli będziemy szukać tego co nas łączy, a nie co dzieli.

Gościem specjalnym festynu był prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł na Sejm VIII kadencji Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober. Władysław Kosiniak-Kamysz wspólnie z posłem Zbigniewem Sosnowskim częstowali przybyłych gorąca kiełbaską z pieczywem. Chętnych nie brakowało, każdy chciał zamienić słowo z prezesem PSL, który w roli wydającego posiłki sprawdził się znakomicie.

W programie było wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, o których w tym roku pamiętano szczególnie. Były liczne konkursy z nagrodami, animacje i występy, a gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko, który zaprezentował swoje przeboje z oprawą choreograficzną. Po jego koncercie rozpoczęła się zabawa ludowa z zespołem SĄGORSI, która trwała do późnych godzin nocnych.

Poseł Sosnowski corocznie powtarzał, że tak długo, jak będzie czuł wsparcie ludzi, to będzie festyny organizował. Słowa dotrzymał, a czy festyn będzie w przyszłym roku - o tym zadecydują mieszkańcy już w październiku.


reklama

Festyn Ludowy w Świedziebni:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama