Zaloguj się | Rejestracja

Wakacje w OEE WILGA

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., godz. 07:12  |  Wersja do druku

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie wakacje trwają. Tym razem do ośrodka zawitała młodzież z Klubu Pływackiego SEJWAL Rypin, która wypoczywa i trenuje na obozie pływackim. Tym razem przyjechało 22 uczestników, którzy w Górznie budują wytrzymałość wszechstronną.- Uczestnicy są w wieku 10 -15 lat, o różnym poziomie umiejętności - powiedziała Karolina Topolewska, trener klubu. - Przyjeżdżamy tu do Górzna od czterech lat, są to obozy głównie kondycyjne, przygotowawcze i wszechstronne. Zawsze odpuszczamy pływanie basenowe, żeby dzieci mogły odpocząć do rozpoczętego sezonu, a budujemy wytrzymałość wszechstronną. Po części też się bawimy, a nasz dzień wygląda różnorodnie. Po porannej toalecie idziemy na rozruch i tu albo biegamy, albo robimy siłę na specjalistycznym sprzęcie, który przywieźliśmy. Po śniadaniu jest 40 minut przerwy i wychodzimy na trening albo biegowy, albo rowerowy, albo pływacki. Wracamy na obiad, po nim jest dłuższa przerwa, żeby zregenerować siły, a później ponowny trening, albo biegowy, albo siłowy. Po kolacji jest czas na animacje lub idziemy do parku linowego, albo oglądamy specjalistyczne filmy dotyczące pływania. Zrobiliśmy dwa razy mini triathlon i to była dla nas najważniejsza podstawa obozu, żeby dzieci mogły budować swoją wszechstronność na dłuższym dystansie. Dzieci są zadowolone, zawsze przyjeżdża pełny skład, młodszych na razie nie zabieramy, bo nie są jeszcze wiekowo dostosowani do takiego obozu. Posiłki smakują ogromnie, uczestnicy obozu zjadają wszystko. Dzieci nie mają tutaj żadnych przekąsek, żadnych słodyczy, bo jest to zakazane, dostają batony proteinowe od nas, musy bez cukru, batony zbożowe. Wszyscy są zadowoleni, nikt nie che wracać do domu. Jest nas czwórka kadry, w tym kierownik obozu, ratownik i dwóch trenerów. Działamy z dobrymi wynikami na arenie ogólnopolskiej, ale mamy zasadę, że nie wyjeżdżamy nigdy daleko na obozy treningowe. Uważamy, że swojej bazy powinniśmy szukać niedaleko naszego powiatu i stąd pomysł na piękne i przyjazne Górzno. Są tu trasy rowerowe i biegowe, jest jezioro z plażą i ratownikami, do tego świetne miejsce, żeby pływać kajakami. Miejsce jest zadbane i mamy wszystko, co potrzebne do treningów i żeby umilić sobie czas.

O tym, że warunki w OEE WILGA są doskonałe dla wszelkiego typu obozów może świadczyć fakt, że nie są to obozy jednorazowe, a dzieci i młodzież wracają corocznie. Pogoda dopisuje, tereny są idealne dla uprawiania wszelkiego typu sportów i trudno się nudzić. Malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody zaprasza.


reklama

Wakacje w OEE WILGA:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama