Gmina Brzozie

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., godz. 08:34  |  Wersja do druku

W sobotę, 10 sierpnia na Orliku w Brzoziu odbył się Amatorski Turniej Par Mieszanych w Piłkę Siatkową o Puchar Wójta Gminy Brzozie. Pogoda dopisała, a turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Dzięki licznym sponsorom, oprawa turnieju była zapewniona w sposób perfekcyjny.

Organizatorami turnieju byli animatorzy sportu Jarosław Roszkowski i Łukasz Ostrowski, wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska i kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Justyna Nizgorska. Celem imprezy była przede wszystkim popularyzacja piłki siatkowej. Losowanie grup przeprowadzono na Orliku w Brzoziu w dniu 7 sierpnia, a mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze zespoły puchary. Była też dodatkowa pula nagród, dzięki hojności sponsorów.

Łukasz Ostrowski, animator sportu powiedział nam: - Mecze rozgrywaliśmy systemem grupowym, każdy z każdym. Pomysł turnieju został zaczerpnięty od animatorów sportu, którzy chcieli rozpowszechnić siatkówkę, bo to sport trochę zaniedbany. Osiem par mieszanych biorących udział w turnieju zapisało się w ciągu dwóch dni, co oznacza, że pomysł się sprawdził. Impreza odbyła się po raz pierwszy i są duże szanse, że nie po raz ostatni. Mamy licznych sponsorów, którzy wyrazili chęć uczestniczenia także w przyszłości.

Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Gminy Brzozie Justyna Nizgorska powiedziała na temat zorganizowanej imprezy : - Dzisiejszy turniej jest amatorski, zgłosiło się do nas osiem drużyn mieszanych. Zespoły są nie tylko z naszej gminy, ale również z całego powiatu brodnickiego. Taki system par mieszanych jest u nas na Orliku zorganizowany po raz pierwszy. Pani wójt ufundowała puchary dla trzech najlepszych drużyn, mamy też licznych sponsorów, a wśród nagród i voucherów są między innymi kwiaty dla każdej z uczestniczek turnieju, bony na pizzę, zabiegi kosmetyczne, to nagrody, które na pewno ucieszą uczestników. Jednym ze sponsorów jest Masarnia Brzozie, która zawsze wspiera różnego typu imprezy lokalne z terenu gminy Brzozie. Otrzymaliśmy więc kiełbaski, a pani Magda z KGW z Wielkiego Głęboczka zgodziła się te kiełbaski grillować. Są one nie tylko dla każdego z uczestników, ale również dla kibiców. Czy impreza będzie kontynuowana, czas pokaże, mamy zamiar zrobić ankietę wśród mieszkańców i zapytać ich o zapotrzebowanie i jednocześnie zainteresowanie imprezami na Orliku.

Puchary w Amatorskim Turniej Par Mieszanych w Piłkę Siatkową o Puchar Wójta Gminy Brzozie ufundowała wójt Danuta Kędziorska. W turnieju wystąpiło osiem par mieszanych. Po emocjonujących rozgrywkach, które trwały od godziny 14, aż do godzin wieczornych, wytypowano zwycięzców, którymi zostali:
  • I miejsce Kinga i Andrzej
  • II miejsce Dominika i Michał
  • III miejsce Anita i Mateusz

Turniej przebiegał w miłej i prawdziwie sportowej atmosferze.

Sędzią głównym był Łukasz Ostrowski, któremu pomagał Andrzej Koziorzemski. Opiekę medyczną sprawowała pani Ewa, a pani Magdalena serwowała z grilla pyszne kiełbaski. Podziękowania należą się wszystkim sponsorom oraz wójt Danucie Kędziorskiej za ufundowanie pucharów.

Sponsorzy imprezy:
  • Urząd Gminy Brzozie
  • Pizzeria"Biesiadowo" z Brodnicy
  • Hotel Kalchem z Brzozia
  • Restauracja "Stacja Tama" z Tamy Brodzkiej, Pizzeria "Bosca" z Brodnicy
  • Pizzeria "Da Grasso" z Brodnicy
  • Salon Urody Matrix z Brodnicy
  • Pracownia Urody Magdalena Gajdowska z Brodnicy
  • Kwiaciarnia "Kwiatowy Zakątek" z Brodnicy
  • Studio Florystyczne "KwiaTy i ja" z Brodnicy
  • Kwiaciarnia "Kwiatomania" z Brodnicy
  • Cukiernia Pati z Brodnicy