Zaloguj się | Rejestracja

Powiatowy Festyn Ludowy w Zgniłobłotach

czwartek, 08 sierpnia 2019 r., godz. 07:38  |  Wersja do druku

Stowarzyszenie na rzecz Kultywowania Tradycji Ludowej "Złoty Krąg" w Zgniłobłotach było organizatorem szóstego Powiatowego Festynu Ludowego "Ocalić od zapomnienia", który odbył się w sobotę, 3 sierpnia. Podczas festynu publiczności zaprezentowały się zespoły pieśni i tańca z Kujaw i Pomorza.Na zaproszenie organizatorów, Zgniłobłoty odwiedziło w tym roku dwanaście zespołów. Na plenerowej estradzie wystąpiły: "Dworek Polski" z Chojnic, "Zamkowe Gosposie" z Jabłonowa, "Karbowianie" z Karbowa, Zespół Pieśni i Tańca "Bławatki" z Chojnic, "Radoszczanie" z Radoszek, Zespół Pieśni i Tańca "Wrzos" z Włocławka, "Czerwone Korale" z Brodnicy, "Duet Eden" z Grębocina, "Józefinki" ze Świecia nad Osą, "Serenada" z Karbowa, Chór "Arioso" ze Świedziebni oraz "Duet" z Chojnic.

Prezentacje zespołów, zapowiadane przez prowadzące koncert Ewę Kulkę i Łucję Zielonko, nagradzane były gromkimi brawami. Publiczność w przerwach występów miała okazję podziwiania wytworów rękodzieła wykonanych przez mistrzów wikliniarstwa z Włocławka. Można było skosztować też przysmaków przygotowanych przez gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zgniłobłotach. Wykonawców i gości gospodarze podjęli smakowitą grochówką.

Na festyn przybyło wielu gości zaproszonych przez organizatorów, wśród nich - poseł Zbigniew Sosnowski, starosta Piotr Boiński oraz przewodniczący Rady Powiatu w Brodnicy Roman Pytlasiński. Obecny był także wójt gminy Bobrowo Paweł Klonowski. Na zakończenie festynu wręczono wyróżnienia i nagrody dla zespołów, które zaprezentowały się najlepiej. Puchar Wójta Gminy Bobrowo za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał Zespół Pieśni i Tańca "Bławatki" z Chojnic. Drugą nagrodę przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca "Wrzos" z Włocławka, a trzecią zdobył "Dworek Polski" z Chojnic. Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia.

Specjalne wyróżnienie przyznano zespołowi "Serenada" z Karbowa, które wręczył były prezes Stowarzyszenia "Złoty Krąg", radny Gminy Bobrowo Janusz Zielonko. Puchary ufundowała Gmina Bobrowo i Starostwo Powiatowe w Brodnicy. Nad porządkiem podczas festynu czuwali strażacy z miejscowej OSP.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Festyn "Ocalić od zapomnienia"/fot. Starostwo Powiatowe, Łucja Zielonko|:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama