Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

piątek, 26 lipca 2019 r., godz. 09:18  |  Wersja do druku

11,3 miliona złotych - taka jest wartość uruchamianego właśnie wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na organizację nowych miejsc opieki nad małymi dziećmi, termomodernizację budynków użyteczności publicznej, a także rozwój przedsiębiorczości na terenach wiejskich. Wśród beneficjentów znalazła się Gmina Brzozie.Sześć z wręczonych umów dotyczy utworzenia nowych miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych. Powstaną one w Ciechocinku (powiat aleksandrowski), Bądkowie (powiat aleksandrowski), Brzoziu i Jajkowie (powiat brodnicki), Izbicy Kujawskiej (powiat włocławski) - będzie to pierwszy żłobek w tej gminie, Morzycach (powiat radziejowski), Bydgoszczy i Sępólnie Krajeńskim. Największe dofinansowanie otrzyma projekt z Bydgoszczy (1,6 miliona złotych). Całkowita wartość umów to ponad 4,8 miliona złotych, w tym dofinansowanie ze środków RPO to ponad 4,1 miliona złotych. Dzięki temu powstaną 152 nowe miejsca opieki nad dziećmi do lat 3.

Gmina Brzozie biorąc udział w konkursie nr RPKP.08.04.02-IZ.00-04-252/19, na projekt pod nazwą "Żłobki w Gminie Brzozie!"uzyskała dofinansowanie w kwocie 431 019,91 zł. Całkowity koszt projektu to 507 082,25 zł. Celem projektu jest utworzenie 8 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w żłobku w Brzoziu i 8 miejsc w żłobku w Jajkowie oraz zapewnienie bieżącego funkcjonowania tych miejsc w terminie do 31.05.2021 r. na terenie gminy Brzozie.

W ramach projektu na potrzeby żłobka przeprowadzona zostanie adaptacja budynku po wygaszonym gimnazjum w Brzoziu. Zarówno w Brzoziu jak i w Jajkowie żłobki zostaną przystosowane do potrzeb najmłodszych dzieci oraz wyposażone w niezbędne meble, sprzęty oraz zabawki. Powstaną aneksy kuchenne oraz nowoczesne i bezpieczne place zabaw.

Dzięki pozyskanym środkom obniży się koszt pobytu dzieci w żłobkach, a tym samym przyczyni się do oszczędności w budżetach domowych rodziców/opiekunów podopiecznych. Planowane uruchomienie żłobków nastapi w styczniu 2020 roku.


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama